Parafia Niechanowo

Parafia pw. 艣w. Jakuba Aposto艂a w Niechanowie ul. R贸偶ana 54. 62-220 Niechanowo

11 Listopad 馃尮

Dzi艣 11 listopada Narodowe 艢wi臋to Niepodleg艂o艣ci . Jest polskim 艣wi臋tem pa艅stwowym upami臋tniaj膮cym odzyskanie przez Polsk臋 niepodleg艂o艣ci w 1918 roku.
Dzi艣 102 rocznica odzyskania przez Polsk臋 Niepodleg艂o艣ci .
W naszej 艣wiatyni msze 艣w . o godz. 8:30 oraz 11:00

„Modlitwa o pok贸j ” zach臋camy, by odmawia膰 j膮 w naszych Ko艣cio艂ach, wsp贸lnotach, w rodzinie oraz indywidualnie.

Modlitwa o pok贸j

Panie Jezu Chryste,
Ty, kt贸ry jeste艣 naszym pokojem,
Ty, kt贸ry zburzy艂e艣 rozdzielaj膮cy ludzi mur 鈥 wrogo艣膰,
Ty, kt贸ry ludzi dalekich czynisz bliskimi,
Ty, kt贸ry w sobie zada艂e艣 艣mier膰 wrogo艣ci!

Prosimy, zadaj 艣mier膰 tak偶e jakiejkolwiek wrogo艣ci w nas!
Daj nam 艣wiat艂e oczy serca, by艣my przestali widzie膰 w sobie wzajemnie przeciwnik贸w, a zobaczyli wsp贸艂domownik贸w 鈥 w Twoim Domu, a tak偶e w tym domu, kt贸ry ma na imi臋 Polska;
Nawr贸膰 nasze wzajemne my艣lenie o sobie, i daj nam s艂owa i czyny na miar臋 tego nawr贸cenia.
W艂贸偶 nam w usta 鈥 a jeszcze wcze艣niej w nasze my艣li 鈥 s艂owa, kt贸re buduj膮, nie rujnuj膮; lecz膮, nie zadaj膮 rany; pocieszaj膮, nie odbieraj膮 nadziej臋; nios膮 pok贸j, nie wywo艂uj膮 agresj臋.
Wska偶 nam czyny konkretnej mi艂o艣ci i mi艂osierdzia, wok贸艂 kt贸rych odbudujemy nasz膮 wsp贸lnot臋. Zw艂aszcza w tak trudnej, obecnej chwili pandemii poprowad藕 nas do os贸b chorych i starszych, tych, kt贸rzy przebywaj膮 na kwarantannie i tych, kt贸rzy op艂akuj膮 swoich zmar艂ych. Pomn贸偶 w nas ofiarno艣膰 i wsp贸艂czucie.
Uczy艅 ka偶dego z nas 鈥瀗owym cz艂owiekiem鈥, a nastanie pok贸j!

Modlimy si臋 za wszystkich!
O m膮dro艣膰 i pragnienie dobra wsp贸lnego dla ka偶dego, kto w obecnym sporze zabiera g艂os;
Za polityk贸w wszystkich opcji w parlamencie i poza nim.
Za tych, kt贸rzy modl膮 si臋 w ko艣cio艂ach, i za tych, kt贸rzy demonstruj膮.
Za wierz膮cych w Boga, i za tych, kt贸rzy warto艣ci prawdy, sprawiedliwo艣ci, dobra i pi臋kna wywodz膮 z 鈥瀒nnych 藕r贸de艂鈥;
R贸wnie偶 za tych, kt贸rzy w tej chwili wcale ich nie szukaj膮.
Ty 鈥 rozpoznany czy nierozpoznany 鈥 znajd藕 drog臋 do ka偶dego z nas, wska偶 nam w艂a艣ciwe drogi ku sobie nawzajem. I skutecznie nas po nich poprowad藕.

Amen.

Created by WhiteIt Micha艂 Basi艅ski