Parafia Niechanowo

Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie ul. Różana 54. 62-220 Niechanowo


Ogłoszenia Zesłanie Ducha Św.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 19 MAJA 2024 R.
1. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.30 w naszym kościele przystąpi do I Komunii św. 38( trzydzieścioro ośmioro) dzieci. Zbiórka przed kościołem o godz.10.15. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych dzieci i ich rodzicach.
2. W poniedziałek Święto Maryi Matki Kościoła. Msza św. o godz.18.00.
3. W białym tygodniu od poniedziałku do piątku dzieci I komunijne przychodzą codziennie na Msze św. o godz.18.00. W białym tygodniu nabożeństwa majowe będą wyjątkowo po Mszy św.
4. W przyszłą niedzielę 26 maja przypada Dzień Matki. W tym dniu za wszystkie Matki z naszej parafii zostanie odprawiona Msza św. o godz.11.00.
5. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
6. Uroczystość Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocy, a przyszła Niedziela Trójcy Świętej kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
7. W tym tygodniu, będę na nabożeństwach majowych; w poniedziałek w Arcugowie we wtorek w Drachowie, i w sobotę w Marysinie. Wszystkie nabożeństwa o godz.19.30. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 rocznica I Komunii św. Spowiedź święta dla tych dzieci w piątek o godz. 16.00, a po spowiedzi, będzie próba.
9. W niedzielę 26 maja na Mszę św. o godz.15.00 zapraszam kandydatów do bierzmowania z klas I Ponadpodstawowych. Po Mszy św. spotkanie w kościele.
10. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypada 30 maja. W procesji z Najświętszym Sakramentem, przejdziemy następującymi ulicami : Parkową, Radosną, Kwiatową i Końcówką ul. Różanej powrócimy do kościoła od strony cmentarza. Zwracam się z gorącą prośbą do Drogich Parafian o zbudowanie ołtarzy na tej trasie I ołtarz przy parku- budują mieszkańcy ul. Parkowej, Topolowej, Brzozowej i Wierzbowej, II ołtarz przy ul. Radosnej 15- budują mieszkańcy ul. Radosnej, Słonecznej i Lipowej, III ołtarz na przy ul. Kwiatowej nr 1A – budują mieszkańcy ul. Kwiatowej, Zielonej ul. Radosnej nr 24,26,27 i 28 i IV ołtarz przy ul. Różanej nr 46. Już dziś serdecznie dziękuję Drogim Parafianom za podjęcie się tego dzieła.
11. Spotkanie Rady Duszpasterskiej w czwartek o godz.19.15 na probostwie.
12. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. Ryszarda Ślebiodę l.88 zam. przy ul. Długiej. Pogrzeb odbył się w czwartek.

Created by WhiteIt Michał Basiński