Adoracja Krzyża – Święcenie pokarmów

Adoracja Krzyża otwiera duszę na poznanie Boga. Zbliża ją do Niego. Przemienia duszę, sprawiając, że wypełnia się pokojem, że łagodnieje. Często Adoracja Krzyża powoli, stopniowo, trwale przemienia duszę. Dlatego warto w miarę możliwości każdego dnia klękać pod Krzyżem, by adorować Jezusa. Adoracja przynosi siły, moc tak bardzo potrzebną tym, którzy chcą służyć Bogu w Jego dziele. Nawet wtedy, gdy duszy wydaje się, że nie potrafi się modlić, że nie umie, że jej to nie wychodzi, że na modlitwie właściwie niczego nie zrobiła. Adoracja Krzyża, bycie razem z Jezusem, gdy doświadcza męki, gdy umiera jest ogromnym bogactwem dla duszy, umocnieniem. Ona nie wie, że Bóg powoli ją w ten sposób formuje.

Święcenie pokarmów w Wielką Sobotę to tradycja. Koszyczek wielkanocny powinien zapełnić się pokarmami. Poświęcić powinno się także baranka. W koszyczku wielkanocnym nie może też zabraknąć jajka. – Symbolizuje nowe życie. Chrystusa, który zmartwychwstał .Jajko jest symbolem nowego życia, odrodzenia, nadziei i zmartwychwstania. Jest jednym z najważniejszych symboli Świąt Wielkanocnych. W naszym kościele Adoracja Krzyża oraz Święcenie pokarmów odbywało się co godzinę od 9:00 do godz. 16:00.