Parafia Niechanowo

Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie ul. Różana 54. 62-220 Niechanowo


Środa Popielcowa

Środa Popielcowa to dzień, który rozpoczyna w Kościele katolickim okres Wielkiego Postu czyli czterdziestodniowej pokuty.

Tradycyjnemu obrzędowi posypania głów popiołem towarzyszą słowa: „ Prochem jesteś i w proch się obrócisz” albo „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”.

Zachęcamy, aby Wielki Post był czasem pogłębienia naszego życia religijnego poprzez przystąpienie do sakramentu spowiedzi, modlitwę, udział w nabożeństwach pasyjnych i rekolekcjach. Podejmujemy również osobiste umartwienia w intencji zadośćuczynienia za nasze grzechy. Wielki Post trwa do początku liturgii Mszy Wieczerzy Pańskiej sprawowanej w Wielki Czwartek. Czwarte przykazanie kościelne nakazuje: „Zachowywać nakazane posty i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, a w czasie Wielkiego Postu powstrzymywać się od udziału w zabawach”. Msze św. W tym dniu odbyły się o godz. 11:00, 16:00 oraz 18:00.

 

Created by WhiteIt Michał Basiński