OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1 MARCA 2020 R.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 1 MARCA 2020 R.

1. W nocy z czwartku na piątek złodzieje włamali się do Kościoła Parafialnego w Kędzierzynie. Dokonał się akt świętokradztwa poprzez otwarcie tabernakulum, wysypanie z puszek Pana Jezusa i została porwana monstrancja oraz kielich z pateną do odprawienia Mszy św. Prośmy o miłosierdzie dla włamywaczy i o ich nawrócenie, a nasze modlitwy, podjęte umartwienia ,krzyże , nasze cierpienia i choroby ofiarujmy Bogu jako wynagrodzenie za profanacje jakie się dokonują w Polsce i na świeci.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i I piątek miesiąca. W czwartek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania do Służby Bożej, w piątek okazja do spowiedzi św. od godz.15.00, co pół godziny Komunia św. , a wieczorem oddanie się pod opiekę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec o godz.17.30.

3. Panu organiście Tomaszowi z okazji przypadających w sobotę imienin życzymy obfitości łask Bożych, łaski zdrowia, Bożego bł. i opieki Matki Najświętszej.

4. W piątek nabożeństwo D r o g i K r z y ż o w e j o godz.17.30

5. Odwiedziny chorych z Panem Jezusem w piątek wioski poza Niechanowem, a w sobotę w Niechanowie

6. Na nabożeństwo ku czci męki Jezusa Chrystusa „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym głoszonym przez ks. Łukasza Jaworskiego wikariusza z Trzemeszna, zapraszam w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 14.15.

7. W przyszłą niedzielę przed Kościołem zbiórka ofiar na pomoc dla misjonarzy. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności całego Polskiego Kościoła z misjonarzami. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na wsparcie polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w 98 krajach misyjnych. Hasło tegorocznego Dnia Misjonarza to ”Eucharystia i Misje”. Można też wspierać posługę misjonarzy poprzez wysłanie wiadomości SMS-owej – na numer 72032 o treści Misje.

8. W przyszłą niedzielę składka w kościele zostanie przeznaczona na cele gospodarcze.

9. Polecam Przewodnik Katolicki .

10. Od poniedziałku od godz. 10.00 przez cały najbliższy tydzień będą trwały prace przy zabezpieczeniu i porządkowaniu tzw. starej weterynarii. Każda para rąk bardzo potrzebna. Serdecznie zapraszam chętnych parafian do pomocy Potrzebna będzie przyczepa i traktor.

11. Bóg zapłać za dary ofiarowane na stół na plebanię.

12. Wejdźmy w Wielki Post z pragnieniem, aby mocą Chrystusa opierać się pokusom demona, nie chodzić drogami śmierci, ale pragnąc przez Chrystusa otrzymać życie.