OGŁOSZENIA PARAFIALNE V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 29 MARCA 2020 r.

1. W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że w Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę.
Ks. Arcybiskup bardzo prosi o jednoczenie się na modlitwie poprzez środki masowego przekazu oraz praktykowanie Komunii duchowej.
Ks. Abp. ogranicza posługę wobec chorych do sytuacji w których znajdą się one w niebezpieczeństwie śmierci. Dlatego w kwietniu nie będzie odwiedzin chorych w naszej parafii.

2. Nadal zachęcam Drogich Parafian do wspólnej modlitwy rodzinnej szczególnie w godzinie Apelu Jasnogórskiego z chociażby jedną dziesiątką różańca świętego. Zachęcam do odmawianie w rodzinach i naszych domach Koronki do Miłosierdzia Bożego o ustanie epidemii.

3. Bardzo proszę Drogich Parafian, aby czuwać, czy ktoś z naszych sąsiadów nie potrzebuje pomocy. Można o nią prosić kontaktując się również z parafią.

4. W piątek nabożeństwo D r o g i K r z y ż o w e j o godz.17.30

5. W pierwszy czwartek miesiąca proszę o modlitwę w domach o powołania do Służby Bożej . Nie będzie spowiedzi wielkanocnej 2 kwietnia. Spowiedzi będę słuchał w tym tygodniu w środę i czwartek od godz.17.00 do 18.00, a w piątek przed drogą krzyżową. W I sobotę o godz.17.30 różaniec Żywego Różańca. Zapraszam tylko Zelatorki

6. Gorzkie Żale w Niedzielę Palmową o godz. 14.15 ofiarowane za ustanie epidemii

7. W niedziele Palmową symboliczne poświęcenie palm w kościele.

8. Niech nas wszystkich umacnia i prowadzi przez ten czas epidemii, Jezus Chrystus , Który przez mękę i krzyż oraz śmierć przeszedł do życia

9. Dziękuje rodzinie za przekazaną za indywidualną ofiarę złożoną w kopercie na kościół .

10. Bóg zapłać za dary przekazane na stół na plebanie .

11. Na stronie internetowej parafii jak i facebook można ogladać relacje na żywo z mszy świetych w naszym kosciele .

Kościół w tym tygodniu będzie otwarty w godzinach od 10.00 – 13.00 i od 17.00 do Mszy św.

MODLITWA NA CZAS EPIDEMII

Okaż nam miłosierdzie, dobry Ojcze, Wszechmogący Wieczny Boże, który nie chcesz śmierci grzesznika, lecz by się nawrócił i miał życie.
Daj zdrowie chorym i odwagę tym, którzy im służą.
Wspieraj czuwających nad bezpieczeństwem
i pociesz tych, którzy opłakują umarłych.
Niech Twoja łaska skruszy twarde serca i podniesie ręce, co bezradnie opadają.
Zabierz strach i ześlij Twego Ducha, gdy wołamy:
Jezu, ufam Tobie!
Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.