NIEDZIELA PALMOWA 5 KWIETNIA 2020R.

1. Dzisiaj Gorzkie Żale godz.14.15

2. W związku z epidemią na Wielki Tydzień parafie otrzymały od
Ks. Arcybiskupa następujące wskazania :
I. W tym roku nie przygotowuje się Ciemnicy ani Grobu Pańskiego

II. WIELKI CZWARTEK – ustanowienie Najśw. Sakr. i Sakr. Kapłaństwa
O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej z krótką adoracją Pana Jezusa na ołtarzu , a następnie zaniesienie Pana Jezusa do Tabernakulum

III. WIELKI PIĄTEK – Pamiątka śmierci Pana Jezusa.
O godz.14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o godz.15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
O godz. 18.00 sprawowanie Misterium Męki Pańskiej z adoracją Krzyża bez pocałunku. Wszyscy oddają cześć Krzyżowi przez przyklęknięcie i śpiew. Nie ma przeniesienia Pana Jezusa do grobu. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
IV. WIELKA SOBOTA – Liturgia wieczorna o godz.20.00
Nie będzie poświęcenia ognia. Obrzędy rozpoczną się w kościele przed ołtarzem z zapaleniem paschału i odśpiewaniem Orędzie Wielkanocnego i odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych. Na zakończenie Liturgii kapłan z Najświętszym Sakramentem pobłogosławi obecnych w świątyni oraz wyjdzie przed kościół i pobłogosławi całej parafii. Nie ma w kościele poświęcenia pokarmów wielkanocnych.

3. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO Rezurekcja o godz.7.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i pieśnią wielkanocną , ale bez procesji . Pozostałe Msze św. o godz. 11.00 i 15.00. Na Mszach św.

4. Bóg zapłać za ofiarowane dary na stół na plebanię.
5. Bardzo serdecznie dziękuję za przekazaną indywidualną ofiarę od rodziny z Niechanowa na pokrycie dachu na byłej weterynarii oraz składam serdeczne Bóg zapłać parafianom , którzy wyszli z inicjatywą i przesłali na parafialnego e-maila następującą treść skierowaną do naszej wspólnoty:
„ Zdając sobie sprawę z trudnej sytuacji spowodowanej epidemią koronawirusa, która dotknęła każdego z nas: duchowo, materialnie i na różnych płaszczyznach dnia codziennego, to nie możemy zapominać o wzajemnym wsparciu i pomocy. Dlatego w trosce o naszą parafię i możliwość kontynuacji najpilniejszych, rozpoczętych inwestycji zachęcamy do wspierania duchowego i w miarę możliwości finansowego – zaplanowanych przedsięwzięć w szczególności najpilniejszego jakim jest pokrycie dachu blachodachówką na tzw. starej weterynarii , która w przyszłości będzie pełnić funkcję domu parafialnego na różne spotkania. Dla wszystkich zatroskanych podajemy konto parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie:

Bank Spółdzielczy w Niechanowie 96 90650006 0010 0100 0068 0001
6. Z naszego kościoła są transmitowane Msze św. i nabożeństwa za co bardzo serdecznie dziękuję Michałowi Basińskiemu i Wioletcie Pazderskiej. Można się łączyć przez stronę parafialną jak i przez facebooka.

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:
Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.

Wszyscy odpowiadają:
Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.
Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

1 Tes 5, 16-18: Zawsze się radujcie.
Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.
Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was.
Albo:

Mt 6, 31 ab.32b-33: Nie troszczcie się zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść?
Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane”.
Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się.
Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:
Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy: Przy łamaniu chleba. Alleluja.

Módlmy się:
Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy: Amen.