Parafia Niechanowo

Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie ul. Różana 54. 62-220 Niechanowo


OGŁOSZENIA PARAFIALNE II NIEDZIELA ADWENTU 6 GRUDNIA 2020 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
II NIEDZIELA ADWENTU 6 GRUDNIA 2020 R.

1. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem, będzie można złożyć ofiarę na pomoc dla Katolików i Kościoła na Wschodzie.

2. We wtorek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 11.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz.11.00 zostaną poświęcone medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii św. Te medaliki zostaną dzieciom wręczone po ustaniu ograniczeń ze względu na panademię w osobnej liturgii po feriach

3. W naszej parafii w piątek przypada całodzienna adoracja i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Uczynimy to po Mszy św. o godz. 8.30 do Mszy św. o godz.18.00. Zapraszam w tych godzinach do modlitwy przed wystawionym w monstrancji Panem Jezusem.

4. RORATY w tym tygodniu w środę i piątek o godz. 18.00

5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w połączeniu z roratami.

6. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.

7. Opłatki wigilijne i świece Caritas na pomoc potrzebującym w cenie: świeca duża 14 zł. mała świeca 7 zł. można nabyć w zakrystii.

8. W przyszłą III niedzielę adwentu o godz.15.00 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich małżonków z naszej parafii i również gości Msza św. będzie połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich oraz specjalnym błogosławieństwem na zakończenie Mszy św. Bardzo proszę małżonków , aby tym razem byli obok siebie, co ułatwi odnowienie przyrzeczeń. Odnowienie przyrzeczeń można dokonać także w domu łącząc się przez internet.

9. Z dniem 1 grudnia zakończył swoją pracę w naszej parafii jako organista Pan Tomasz Pazderski. Sprzęt muzyczny na którym grał był jego własnością i został przez niego zabrany. Parafia musi teraz zakupić nowy sprzęt muzyczny. Panu Tomaszowi dziękujemy za ten czas posługi i pracy na rzecz naszej wspólnoty. Niech Bóg błogosławi w dalszym życiu i pracy.

10. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca składaka w kościele zostanie przeznaczona na spłatę odnowionego ołtarza Matki Bożej. Za dotychczasowe ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

11. Polecam Przewodnik Katolicki

12. Bardzo dziękuję wszystkim za złożone życzenia z okazji św. Andrzeja, te grupowe i indywidualne, kwiaty, prezenty i dary na stół, a przede wszystkim za modlitwę – z głębi serca składam serdeczne Bóg zapłać!

13. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. Jacka Basińskiego l.57 zam. przy ul. Nowej. Pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu…

14. Niech Bóg błogosławi każdemu z nas cierpliwością i niech otworzy nam drzwi do swojego czasu oraz napełni nasze serca swoim światłem niosącym pociechę.

Created by WhiteIt Michał Basiński