Ogłoszenia I Niedziela Adwentu

1. Ze względu na moją posługę wprowadzania i bycia na Nawiedzeniach Obrazu Matki Bożej w naszym dekanacie Witkowskim podziękowania i wyrazy wdzięczności dla Parafian przekażę w przyszłą niedzielę. Niech Maryja Częstochowska wszystkich prowadzi.
2. Obraz Matki Bożej będzie dzisiaj i jutro w Witkowie w parafii św. Mikołaja przez noc, a po południu w parafii wojskowej, gdzie zostanie odprawiona Msza św. o godz.16.00 na zakończenie nawiedzenia. Następnie obraz powędruje do Gorzykowa i Mielżyna, i na zakończenie z poniedziałku na wtorek będzie w Powidzu.
3. Wzorem świętego i radosnego oczekiwania jest dla nas Matka Najświętsza. Nasze uczestniczenie we Mszy św. roratnej niech będzie tego wyrazem. RORATY w naszej parafii rozpoczną się od czwartku pierwszego grudnia z obecnością dzieci o godz. 18.00.
4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i sobota. W czwartek po wieczornej Mszy św. modlitwa o powołania do służby Bożej, a w piątek spowiedź od godz.16.00, a w sobotę różaniec o godz.17.30.
6. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed świątynią, będzie można złożyć ofiarę na pomoc dla Katolików i Kościoła na Wschodzie.
7. Opłatki wigilijne i świece Caritas na pomoc dzieciom w cenie: duża świeca 18 zł, mała świeca 8 zł. Można będzie nabywać w zakrystii i u Radnych przed wyjściem z kościoła od przyszłej niedzieli
8. Odwiedziny chorych będą w grudniu bliżej świąt Bożego Narodzenia.
9. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca składaka w kościele zostanie przeznaczona na spłatę konserwacji drewnianego kościoła.
11. Niech Bóg błogosławi każdemu z nas cierpliwością i niech otworzy nam drzwi do swojego czasu oraz napełni nasze serca swoim światłem niosącym pociechę.