Ogłoszenia XXXIV Niedziela zwykła – Chrystusa Króla Wszechświata

1. Dzisiaj już ostatnia niedziela w cyklu roku liturgicznego w Kościele. Na zakończenie roku liturgicznego oddajemy cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata. Uroczystość ta stawia przed nami prawdę, że na końcu wszystkich czasów staje Chrystus – Król.
2. W dzisiejszą niedzielę kończymy parafialne Misje święte, które głosił przez te osiem dni Ojciec Grzegorz Kamiński Misjonarz Świętej Rodziny. Oficjalne zakończenie misji odbędzie się po Mszy św. o godz.11.00 przy krzyżu misyjnym na którym zostanie przytwierdzona tabliczka pamiątkowa misji. Bardzo serdecznie dziękuję Ojcu Grzegorzowi za podjęcie się tej pięknej posługi głoszenia misji w naszej parafii. Niech Bóg wynagrodzi Ojcu wszelkimi darami i łaskimi niech św. Jakub Ap. prowadzi po misyjnych drogach ratowania dusz ludzkich i odkrywania Bożego Światła i Bożej Mądrości życia i postępowania, a Matka Boża Częstochowska będzie czuwającą Matką nad wszystkimi dobrymi dziełami. Bóg zapłać.
3. W środę Przywitamy obraz Matki Bożej – szczegóły w folderze. Bardzo serdecznie dziękuję za piękną bramę powitalną przed kościołem za pięknie zrobione i podświetlone obrazy przed świątynią, dziękuję za dekoracje ulic, wiosek, domów, krzyży, figur. Jednocześnie proszę, abyśmy wszystkie nasze domy ubrali, a nie tylko tam, gdzie będzie trasa przejazdu Matki Bożej. Każdy dom, mieszkanie to nasze życie i dlatego powinniśmy ubrać okna, domy, aby w ten sposób zaprosić Matkę Bożą, a także wyznać naszą wiarę i dać świadectwo, że tu jest dom chrześcijański.
4. Dzisiaj o godz.17.00 na plebanii spotkanie Państwa Sołtysów i Rady Duszpasterskiej.
5. Sprzątanie kościoła w poniedziałek o godz.14.00, natomiast sprzątanie wokół świątyni we wtorek od godz.9.00 serdecznie proszę o pomoc w tym dziele.
6. Zbiórka wszystkich ministrantów w poniedziałek o godz.16.45 w kościele.
7. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w Kościele Adwent – czas, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia, do naszego spotkania ze Zbawicielem. Wkroczmy w kolejny rok życia w liturgii i przez liturgię Kościoła bogatsi o doświadczenia roku mijającego.
8. Bóg zapłać panu Andrzejowi Mikołajczakowi za zrobienie ambonki na miejsce przewodniczenia Mszy św.
9. Serdecznie dziękuję za ofiarowane dary na stół na plebanię.
10. Pozwólmy Jezusowi Chrystusowi, Królowi Miłości, podbić nasze serca i dajmy się Jemu prowadzić przyjmując Boże błogosławieństwo.