Parafia Niechanowo

Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie ul. Różana 54. 62-220 Niechanowo


Ogłoszenia Niedziela Zmartwychwstania

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

9 KWIETNIA 2023 R.

Świętujemy Zmartwychwstanie Chrystusa i to, że On jest pośród nas. Nie jest widoczny dla oczu ciała, ale Jego obecność jest prawdą wiary, którą przyjmujemy, ufając słowom Jezusa, świadectwu apostołów i nauczaniu Kościoła. Chrystus Jest prawdziwym Barankiem, który zgładził grzechy świata. Przez swoją śmierć zniweczył naszą śmierć. Niech Jezus zmartwychwstały da nam nowe życie, niech przeniknie nasze serca swoją łaską i światłem, abyśmy nie zbłądzili i nigdy nie zeszli z drogi Bożej Miłości. Niech Jezus daje nam radość serca, abyśmy ciesząc się, że Chrystus zmartwychwstał, tą radością dzielili się przy wielkanocnym stole.

Szczęść Boże na Święta

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 11.00, i 15.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę składka w tym dniu przeznaczona zostanie na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
2. Bóg zapłać za wszelką pomoc w przygotowaniu Triduum Paschalnego: Ks. Pawłowi Kiejkowskiemu, panu Grzegorzowi organiście za całą oprawę muzyczną, dziękuję panom pomagającym przy wykonywaniu grobu Pańskiego i ciemnicy, dziękuję służbie liturgicznej z ministrantami, kandydatami, lektorkami za przygotowanie tych świętych dni. Bardzo serdecznie dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej za obecność przy Grobie Pańskim i kontynuowanie pięknej tradycji straży przy grobie Pana Jezusa. Dziękuje za wystawioną straż przez dzieci i młodzież strażacką. Dziękuję za ofiary na kwiaty mieszkańcom Miroszki, Nowej Wsi, Żywemu Różańcowi i te indywidualne. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego obchodzenia Świętych Dni za obecność, pracę, modlitwę i wszelką pomoc– Bóg zapłać!
3. Bardzo serdecznie dziękuję za sprzątanie świątyni przed Wielkanocą.
4. W czwartek 13 kwietnia Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej.
5. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu obchodzimy Święto Chrztu Polski.
6. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w piątek o godz.16.00.
7. Przyszła niedziela w kościele obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przed każdą Mszą św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
8. Spotkanie dla młodzieży, która przyjmie sakrament bierzmowania w czerwcu odbędzie się w niedzielę 23 kwietnia po Mszy św. o godz.15.00.
9. Bóg zapłać za złożone życzenia i prezenty z okazji ustanowienia sakramentu kapłaństwa.
10. Z całego serca dziękuję Drogim Parafianom za wszelkie wielkanocne dary na stół na plebanię.
Dziękuję Drogim Parafianom i Gościom za stworzenie tej dzisiejszej Wspólnoty wokół Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech Jezus przenika nasze życie i nasze modlitwy.

Created by WhiteIt Michał Basiński