Parafia Niechanowo

Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie ul. Różana 54. 62-220 Niechanowo


Ogłoszenia VI Niedziela Wielkanocna

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA 14 MAJA 2023
1. Dzisiejsza składka w kościele przeznaczona zostanie na prąd i ogrzewanie kościoła. Długo w tym roku trzeba było ogrzewać kościół. Za każdą złożoną ofiarę na tacę z całego serca składam
serdeczne Bóg zapłać.
2. Próby dla dzieci przygotowujących się I Komunii św. w poniedziałek, wtorek, środę i czwartek o godz.16.00.
3. Spowiedź święta dzieci przed I Komunią św. w piątek o godz.16.00. Natomiast spowiedź św. dla rodziców, chrzestnych, rodzeństwa i krewnych w sobotę od godz.16.00 do 17.30.
4. Rodziców Dzieci Komunijnych proszę o przygotowanie świątyni na tę piękną uroczystość i zapraszam do sprzątania kościoła w czwartek o godz.19.00.
5. W przyszłą niedzielę 21 maja na Mszy św. o godz. 10.30 w naszym kościele przystąpi do I Komunia św. 27 (dwadzieścioro siedmioro) dzieci. Zbiórka przed kościołem o godz.10.15. Miejsca
w ławkach i w kościele bardzo proszę zostawić dla rodziców i chrzestnych. Proszę o modlitwę w intencji tych dzieci.
6. Nabożeństwo majowe w dzień powszedni o godz.17.30. W piątek w połączeniu z nabożeństwem koronka do Miłosierdzia Bożego, a w niedzielę o godz. 14.45.
7. W przyszłą niedzielę, będziemy obchodzić Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
8. W tym tygodniu, będę na nabożeństwach majowych w Nowej Wsi w poniedziałek, a we wtorek w Marysinie. Spotkania o godz.19.00.
9. Parafia przez Biuro Turystyczne Smile Travel pana Łukasza Tomczaka organizuje pielgrzymkę autokarową siedmiodniową w terminie od 28 sierpnia do 3 września: Bawaria i Włochy – Szczegóły w gablocie przed kościołem. Między innymi będziemy w Bambergu w mieście wpisanym na listę Unesco i w Alpach austriackich. Nad jeziorem Garda największym we Włoszech, gdzie będzie relaks na plaży. Będziemy w Mediolanie i Turynie związanym z całunem turyńskim, będziemy w Weronie. W drodze powrotnej będziemy w Altoeting- dom rodzinny papieża Benedykta XVI. Codziennie będzie odprawiana Msza święta. Zapisy od poniedziałku. Proszę o I wpłatę w wysokości 500 zł. Przy zapisywaniu się proszę mieć ze sobą dowód osobisty.
10. Bóg zapłać za otrzymane dary na stół na plebanię.

BAWARIA – WŁOCHY
7 dni, termin: 28.08-03.09.2023

Dzień 1. 28.08
Wyjazd z miejsca zbiórki około godziny 02.00. Przejazd do Bambergu- miasta cesarskiego wzniesionego na siedmiu wzgórzach, spotkanie z przewodnikiem. W trakcie wizyty zobaczymy
wpisane na listę UNESCO Stare Miasto z imponującą romańsko-gotycką katedrą św. Piotra i Jerzego, w której znajduję się m.in. Ołtarz Salwatora czy posąg Jeźdźca Bamberskiego, czy grobem Henryka II Świętego. Altes Rathaus czyli niecodzienny ratusz położony na środku rzeki oraz ,,Małą Wenecję”. Msza święta. Przejazd na nocleg do Obsteig w Alpach Austriackich, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.
Dzień 2. 29.08
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Sanktuarium Madonna della Corona, które sprawia wrażenie jakby zawieszonego na skale. Msza Święta. Przejazd do Sirmione, spacer po urokliwym miasteczku, które położone jest na największym jeziorze we Włoszech – Garda. Czas na relaks na plaży. Przejazd do hotelu pod Mediolanem, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień 3. 30.08
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Mediolanu, który jest drugim co do wielkości włoskim miastem (po Rzymie). Cieszy się również renomą stolicy gospodarczej Włoch. W programie zwiedzania m.in.: Piazza Duomo, galeria Vittorio Emanuele, La Scala, Castello Sfarcesco. Przejazd do Turynu – Msza Święta. Następnie zwiedzanie miasta, które było pierwszą stolicą Królestwa Zjednoczonych Włoch. Spacer po mieście, w trackie którego odwiedzimy katedrę, w której znajduje się Całun Turyński. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, odpoczynek. 
Dzień 4. 31.08

Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do parku narodowego Cinque Terre (przejazd pociągiem) i rozpoczęcie jednej z najpiękniejszych przygód, jakimi uraczyć może Italia Ludzie, tradycja, krajobraz, architektura zawieszonych lub wciętych w klify kolorowych wiosek. To wszystko zostało wpisane na listę UNESCO jako obszar chroniony krajobrazu kulturowego. W programie przejazd pociągiem do Monterosso i Riomaggiore, znanego z wielu cudownych pocztówek. Msza Święta, czas na relaks na plaży. Przejazd na nocleg w okolice Montecatini Terme. Zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień 5. 01.09
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Werony, która swoją popularność zdobyła dzięki roli w sztuce angielskiego dramaturga Williama Shakespeare’a – Romeo i Julia. Dom Julii, a w szczególności jej balkon, to jeden z najbardziej znanych zabytków we Włoszech. W starożytnym amfiteatrze – który jest starszy niż rzymskie Koloseum – odbywa się słynny na cały świat festiwal operowy. W okresie letnim organizuje się tu także mnóstwo koncertów i przedstawień teatralnych. W trakcie zwiedzania miasta planowany jest spacer od rzymskiego amfiteatru Arena przez Piazza dei Signori do Casa Capuletti. Msza Święta. Wyjazd do Austrii, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, odpoczynek.

Dzień 6. 02.09
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Schönau am Königssee i rejs statkiem po jeziorze Königssee na trasie Königssee – St. Bartholomä – Königssee (rejs), które w 2016 roku zostało wybrane najpopularniejszą atrakcją w Niemczech. Jezioro położone malowniczo w Alpach Bawarskich, niemal całkowicie wypełniając dolinę między górskimi szczytami przypomina skandynawski fiord. W trakcie rejsu przerwa na półwyspie św. Bartłomieja, gdzie wznosi się symbol Königssee – XII-wieczny kościółek pielgrzymkowy. Następnie przejazd do Salzburga. Spacer po mieście
Mozarta rozpoczyna się od ogrodów Mirabell i pałacu arcybiskupiego, następnie przejście do najstarszej części miasta, niemalże wciśniętej pomiędzy rzekę Salzach, a wzgórze na którym od wieków majestatycznie wznosi się twierdza Hohensalzburg. W programie zwiedzania historyczna oś miasta – ulica Getreidegasse, przy której znajduje się Dom Mozarta, i położony nieopodal
urokliwy Residenzplatz z Katedrą Św. Ruprechta. Msza Święta. Przejazd do hotelu pod Altotting, Zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek.
Dzień 7. 03.09
Śniadanie, wykwaterowanie. Śniadanie, wykwaterowanie. Zwiedzanie największego sanktuarium maryjnego w Bawarii Czarnej Madonny w Altoeting, Msza Święta.
Następnie udamy się do Marktl am Inn, gdzie urodził się przyszły papież Benedykt XVI.: dom rodzinny (wstęp) kościół św. Oswalda. Następnie przejazd przez Czechy do Polski. Po drodze obiadokolacja. Przyjazd na miejsce zbiórki w godzinach nocnych i zakończenie wyjazdu.

CENA: 2750 ZŁ

CENA OBEJMUJE :
 Przejazd klimatyzowanym autokarem (dvd, barek, WC, pasy bezpieczeństwa)
 6 noclegów w hotelach ***/zakwaterowanie w pokojach 2- 3 osobowych z łazienkami
 Wyżywienie – 6 śniadań włoskie wzmocnione, 7 obiadokolacji 2 daniowe
 Opiekę polskojęzycznego pilota na całej trasie
 Ubezpieczenie KL wraz z chorób przewlekłych do 40 000 eur i NWW do 12000 zł
 Podatki, opłaty drogowe, składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy
CENA NIE OBEJMUJE:
 Opłaty za bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, taksy klimatyczne, przewodników miejscowych oraz innych opłat związanych z realizacją programu – około 70 euro
 Napojów do obiadokolacji
UWAGI:
 Program zwiedzania jest ramowy – kolejność może ulec zmianie
 Wyjazd ma charakter grupowy, minimalna liczba uczestników, 45 osób
 Każdy uczestnik powinien mieć dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport ważny minimum 90 dni od daty powrotu)
 Z przyczyn niezależnych od Biura (np. zmiany kursu walut, ceny paliw, noclegów czy innych opłat) cena może ulec zmianie)
 Cena pielgrzymki liczona jest przy kursie = 4,65 zł

Created by WhiteIt Michał Basiński