Parafia Niechanowo

Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie ul. Różana 54. 62-220 Niechanowo


Ogłoszenia V Niedziela Wielkanocna

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 7 MAJA 2023

1. Składam serdeczne Bóg zapłać drogim parafianom i gościom za modlitwę i uczestnictwo we Mszy św. odpustowej z okazji Opieki św. Józefa. Dziękuję całej służbie liturgicznej z panem organistą Grzegorzem. Dziękuję Żywemu Różańcowi niosącemu różaniec, strażakom za niesienie baldachimu i asystę, młodzieży strażackiej za niesienie feretronu, dzieciom sypiącym kwiatki. Jeszcze raz
wszystkim z całego serca dziękuję.

2. W poniedziałek uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika – głównego Patrona Polski.
3. Nabożeństwa majowe przy figurach Pana Jezusa, Matki Bożej i przy krzyżach w poszczególnych wioskach rozpoczną się w tym tygodniu w czwartek w Mikołajewicach o godz. 19.00. Zapraszam mieszkańców do wspólnej modlitwy.
4. W środę o godz. 16.00 próba w kościele dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z nabożeństwem majowym.
6. Nabożeństwo majowe w dzień powszedni o godz.17.30, a w niedzielę o godz. 14.45. W piątek w połączeniu z nabożeństwem koronka do Miłosierdzia Bożego.
7. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci w tym roku przystępujących do I Komunii św. w niedzielę 14 maja na Mszy św. o godz. 11.00. Dzieci przychodzą ze świecami. Po tej Mszy św. czuwanie i adoracja dla rodziców tych dzieci.
8. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca składka w kościele przeznaczona zostanie na opłaty za prąd i ogrzewanie kościoła.
9. W biurze parafialnym można zamawiać wymienianki za zmarłych na drugie półrocze. Czytane będą od przyszłej niedzieli.
10. Bardzo serdecznie dziękuję za sprzątanie świątyni.
11. Bóg zapłać za otrzymane dary na stół na plebanię.

Proboszcz
Ks. Andrzej Ziółkowski

Created by WhiteIt Michał Basiński