Parafia Niechanowo

Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie ul. Różana 54. 62-220 Niechanowo


Ogłoszenia Zesłanie Ducha Św.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO 28 MAJA 2023 R.
1. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie I Komunii św.; rodzicom, rodzicom chrzestnym, pani katechetce Dorocie, dzieciom, panu organiście, służbie liturgicznej. Bóg zapłać za złożony dar ołtarza w wysokości (1000zł).Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom tej pięknej parafialnej uroczystości.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz.15.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas I ponadpodstawowych.
3. W poniedziałek Święto Maryi Matki Kościoła. Msza św. o godz.18.00.
4. Nabożeństwa majowe będą w tym tygodniu o godz.17.30, a w środę w połączeniu z nowenną.
5. Na nabożeństwach majowych w tym tygodniu będę; W Niechanowie przy figurze przy małym rondzie w poniedziałek o godz.19.00, a we wtorek przy kapliczce przy ul. Polnej również o godz. 19.00.
6. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek po Mszy św. nabożeństwo z modlitwą o powołania do Służby Bożej. W piątek okazja do spowiedzi św. od godz.15.00 i co pół godziny Komunia św., a w sobotę Różaniec o godz.17.30 prowadzony przez Żywy Różaniec.
7. W czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
8. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 9.00 wioski poza Niechanowem, a w sobotę od godz.9.00 w Niechanowie.
9. Uroczystość Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocy, a przyszła Niedziela Trójcy Świętej kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.
10. W przyszłą niedzielę we wszystkich parafiach w naszej Ojczyźnie, będziemy obchodzić Dzień Dziękczynienia jako duchowe Wotum wdzięczności za niepodległość i wolność, dlatego będziemy mogli przed kościołem złożyć ofiarę na Świątynię Opatrzności Bożej. O przeprowadzenie zbiórki proszę Radę Duszpasterską.
11. W tym roku Uroczystość Bożego Ciała przypada 8 czerwca. Przejdziemy następującymi ulicami: Parkową, Nową i Miodową oraz Parkową powrócimy do kościoła od strony cmentarza. Zwracam się z gorącą prośbą do Drogich Parafian o zbudowanie ołtarzy na tej trasie procesji. Dwa Ołtarze na ulicy Nowej i Dwa Ołtarze na ul. Miodowej. Już dziś serdecznie dziękuję Drogim Parafianom za podjęcie się tego dzieła.
12. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni.
13. Polecam Przewodnik Katolicki.
14. Bóg zapłać za dary na stół na plebanię.

Created by WhiteIt Michał Basiński