Ogłoszenia Trójcy Św.

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 4 CZERWCA 2023R.
1. W dzisiejszą niedzielę we wszystkich parafiach w naszej Ojczyźnie, obchodzimy Dzień Dziękczynienia jako duchowe Wotum wdzięczności za niepodległość i wolność. Przed kościołem będziemy mogli złożyć ofiarę na Świątynię Opatrzności Bożej. O przeprowadzenie zbiórki proszę Radę Duszpasterską.
2. Bardzo serdecznie dziękuję za przygotowanie rocznicy I Komunii św. Dziękuję rodzicom za dar obecności i złożony dar ołtarza przez dzieci w wysokości 600zł. Dziękuję pani Dorocie naszej katechetce, dziękuję dzieciom za piękny udział w Mszy św. rocznicowej, dziękuję panu organiście i ministrantom.
3. W poniedziałek zapraszam Radę Duszpasterką i Ekonomiczną na spotkanie na probostwie o godz.19.30.
4. Dzieci próbę sypania kwiatków, będą miały we wtorek o godz. 16.00. Bardzo proszę o przyniesienie kwiatków do sypania, aby dzieciom ich nie zabrakło.
5. Zbiórka ministrantów w środę o godz.17.00.
6. W środę wieczorem Msza św. o Najświętszym Sakramencie z procesją Eucharystyczną. Prosimy do procesji asystę liturgiczną ministrantów i kandydatów, Strażaków do niesienia baldachimu i do asysty, Panie z Żywego Różańca, rodziców dzieci komunijnych i młodzież do niesienia feretronu i dzieci sypiące kwiatki. Zapraszam Drogich Parafian w środę i przez całą oktawę Bożego Ciała.
7. W czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO. Msze św. w kościele o godz. 8.30 i 11.00 – po tej Mszy św. wyruszy z kościoła Procesja Bożego Ciała i przejdzie ul. Parkową, Nową i Miodową i wrócimy drogą przy cmentarzu do kościoła.
8. Zwracam się z gorącą prośbą do Drogich Parafian o zbudowanie ołtarzy na tej trasie procesji. Dwa Ołtarze na ulicy Nowej i dwa Ołtarze na ul. Miodowej. Już dziś serdecznie dziękuję Drogim Parafianom za podjęcie się tego dzieła.
9. Bardzo proszę dzieci , które miały w tym roku I Komunii św. o uczestnictwo w procesji w albach i ustawienie się za dziewczynkami sypiącymi kwiatki. Dziewczynki proszę o sypanie kwiatków.
10. Msze św. przez Oktawę Bożego Ciała o godz. 18.00 z procesją wokół kościoła, a w niedzielę po Mszy św. o godz.11.00. Przez oktawę proszę panów o niesienie baldachimu w tym tygodniu w piątek panów z Marysina, w sobotę panów z Nowej Wsi, w niedzielę panów z Rady Duszpasterskiej.
11. Nabożeństwa czerwcowe, będą po Mszy św. o godz.18.00.
12. W przyszłą niedzielę składka w kościele zostanie przeznaczona na nasze cele gospodarcze.
13. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz.15.00 spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do czerwcowego bierzmowania. Na spotkanie przychodzą także kandydaci.
14. Biuro parafialne w poniedziałek będzie nieczynne.
16. Bóg zapłać , za dary na stół na plebanię.
17. Serdecznie dziękuję za sprzątanie świątyni.
18. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. Stanisławę Szymańską l. 75 zam. przy ul. Gnieźnieńskiej. Pogrzeb w środę o godz.12.00.