Ogłoszenia X Niedziela zwykła

11 czerwca 2023 r.

1. Z całego serca dziękuję Drogim Parafianom i tym wszystkim Osobom, którzy w szczególny sposób włączyli się w przeżycie UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA. Bardzo serdecznie dziękuję Ks. Pawłowi, dziękuje Drogim parafianom za zbudowanie ołtarzy i ich piękny wystrój. Dziękuję Radzie Duszpasterskiej za pomoc i przystrojenie drogi procesji, dziękuję Rycerzom Kolumba z Witkowa za podarowane brzóski, a parafianom za ich przywiezienie i ich rozmieszczenie. Dziękuję służbie liturgicznej, Ochotniczej Straży Pożarnej niosącej baldachim, sztandar i obstawiającej drogę procesji oraz asyście. Mamom dzieci komunijnych i młodzieży strażackiej niosącym feretrony, Żywemu Różańcowi za niesienie różańca. Dziękuję panu organiście za oprawę muzyczną, pani Dorocie i dziewczynkom tak pięknie sypiącym kwiatki, dzieciom Pierwszokomunijnym oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia tej Uroczystości. Z całego serca dziękuję Drogim Parafianom i Gościom za uczestnictwo, modlitwę i za wspólne dzieło uwielbienia Boga w Najświętszym Sakramencie – BÓG ZAPŁAĆ.
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz.15.00 spotkanie dla rodziców młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania. Na spotkanie przychodzą również kandydaci.
3. Msze św. w czasie Oktawy Bożego Ciała o godz.18.00 z nabożeństwem czerwcowym i procesją wokół kościoła.
4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała z czterema stacjami. Po procesji poświęcenie wianków ze zbóż i kwiatów oraz przyzywanie Bożego Błogosławieństwa dla naszych pól i ogrodów.
5. W tym tygodniu do baldachimu i feretronu zapraszam w poniedziałek mieszkańców z Arcugowa, we wtorek Mikołajewic, w środę z Miroszki i Goczałkowa, w czwartek Niechanowa w piątek strażaków.
6. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza św. godz. 18.00 – po tej Mszy św. procesja do ołtarza przy krzyżu na Skwer Ks. Bpa Jana Michalskiego gdzie nastąpi akt oddania i powierzenia naszej parafii oraz całej Ojczyzny Sercu Jezusowemu. W tym dniu nie obowiązuje post. Jest to też Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów.
7. W dzisiejszą drugą niedzielę miesiąca składka zostanie przeznaczona na nasze cele gospodarcze. Za każdą złożoną ofiarę serdecznie dziękuję.
8. Dziękuję paniom za dar sprzątanie kościoła.
9. Polecam lekturę Przewodnika Katolickiego.
10. Bardzo dziękuję Drogim Parafianom za dary na stół.
11. Do wieczności Pan Bóg powołał; śp. Marcina Śrama l. 48 zam. doniedawna w Niechanowie. Pogrzeb w środę o godz.13.00.