Ogłoszenia XXIII Niedziela zwykła

NIEDZIELA XXIII ZWYKŁA 10 WRZEŚNIA 2023 R.
1. Dzisiejsza składka w kościele zostanie przeznaczona na nasze cele gospodarcze. Za każdą złożoną ofiarę w kościele i te indywidualne, a także modlitwę w intencji naszej wspólnoty parafialnej składam serdeczne Bóg zapłać.
2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Wychowania – Kwartalne Dni Modlitw za Dzieci, Młodzież i Wychowawców.
3. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w piątek wspominamy Matkę Bożą Bolesną.
4. W przyszłą niedzielę rocznica napadu Armii Czerwonej, która bez wypowiedzenia wojny zaatakowała Polskę i przekroczyła granice naszej Ojczyzny. W tym Dniu, obchodzimy Dzień Golgoty Wschodu. Módlmy się za wszystkich, którzy wtedy zginęli w walce o wolność naszej Ojczyzny.
5. W sobotę 16 września we Wrześni przeżywać będziemy Święto Młodych Kostka 2023 pod hasłem: Jaśnieć, Słuchać Nie Lękać się. Kto z młodzieży chciałby w tym spotkaniu uczestniczyć proszę o zgłoszenie się do mnie.
6. W niedzielę 24 września po Mszy o godz. 11.00 spotkanie w kościele dla rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św.
7. Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
8. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom pielgrzymki do Bawarii i Włoch, za stworzoną atmosferę modlitwy, życzliwości i takiej Bożej wspólnoty, za zaufanie i zawierzenie tej pielgrzymki naszej parafii oraz biuru pielgrzymkowemu Smile Travel Państwa Żanety i Łukasza Tomczaków naszych parafian. Pielgrzymka przygotowana z pięknym programem zwiedzania i pod opieką pani pilot Igi Szymankiewicz, kierowców, i miejscowych przewodników. Mogliśmy także pod względem duchowym i religijnym wiele skorzystać. Jeszcze raz wszystkim za dar wspólnego pielgrzymowania składam serdeczne Bóg zapłać.
9. Bardzo serdecznie dziękuję Kapłanom: Ks. kapelanowi Robertowi Krzysztofiakowi, Ks. Pawłowi Kiejkowskiemu oraz Ks. Julianowi za posługę w naszej parafii podczas mojej nieobecności. Dziękuję panom naszym parafianom, za dar czuwania w zakrystii i służbę, aby w kościele mogły odbywać się nabożeństwa.
10. Polecam lekturę Przewodnika Katolickiego.
11. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni.
12. Bóg zapałać za wszystkie otrzymane dary na stół na plebanię.