Ogłoszenia XXIV Niedziela zwykła

17 WRZEŚNIA 2023 R.
1. Dzisiaj rocznica napadu Związku Radzieckiego na Polskę. Obchodzimy Dzień Golgoty Wschodu. Módlmy się za naszą Ojczyznę.
2. W poniedziałek święto Stanisława Kostki – Patrona Polski i Młodzieży.
3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego.
4. W przyszłą niedzielę 24 września po Mszy św. o godz.11.00 spotkanie z rodzicami dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św.
5. W drugą niedzielę miesiąca składka gospodarcza wyniosła 3 tys. 374zł i 25 gr. zł. Bardzo serdecznie dziękuję Drogim Parafianom i Gościom za złożone ofiary – Bóg zapłać.
6. Bardzo serdecznie dziękuję Ks. Leszkowi, który w swoim wolnym czasie pomagał w duszpasterstwie i sprawował Msze święte w naszej parafii. Ofiary przysługujące kapłanowi za odprawione Msze św. ks. Leszek ofiarował w całości na renowację głównego ołtarza.
7. Administracja cmentarza przygotowała stronę wyszukiwania grobów na naszych cmentarzach: trzeba wejść na stronę cmentarze gnieźnieńskie i w zakładce ememento.pl wpisać naszego zmarłego, wówczas pojawi się obraz grobu. Bardzo serdecznie dziękuję Administracji cmentarza za stworzenie takiej możliwości szukania grobów.
8. Caritas Archidiecezji przeprowadza Akcję „Kolega Koledze” na pomoc dla dzieci w Libanie i Syrii poprzez zbieranie przyborów szkolnych. Nasi katecheci proszą o przynoszenie takich rzeczy do szkoły, można je przynosić od poniedziałku do piątku przez miesiąc.
9. Bóg zapłać Paniom za sprzątanie kościoła.
10. Polecam lekturę Przewodnika Katolickiego.
11. Serdeczne Bóg zapłać za dary ofiarowane na stół na plebanię.
12. Niech Ten, Który jest Miłością prowadzi nas w kolejnym tygodniu naszego życia.