Ogłoszenia IV Niedziela Wielkiego Postu

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 10 MARCA 2024 r.
1. Od jutra rozpoczną się rekolekcje parafialne w naszej wspólnocie i trwać będą do środy 13 marca. Rekolekcje będzie głosił Ks. Marcin Winkel ze Złotnik Kujawskich. W poniedziałek wtorek i środę Msza św. o godz.18.00 z nauką rekolekcyjną. We wtorek po Mszy św. nauka dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Dzieci ze Szkoły Podstawowej będą miały rekolekcje do południa w kościele według przekazanego im planu.
2. We wtorek swoje imieniny obchodzić, będzie pan organista Grzegorz. Z tej okazji życzymy wszelkich łask Bożych, łaski zdrowia, opieki Matki Bożej, wstawiennictwa św. Cecylii patronki muzyki kościelnej i św. Grzegorza.
3. Dzisiejsza składka w kościele zostanie przeznaczona na renowację ołtarza. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać.
4. W środę przypada 11 rocznica wyboru na papieża Ojca Świętego Franciszka. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
5. W czwartek 14 marca po Mszy św. o godz.18.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej na plebanii.
6. W piątek nabożeństwo D r o g i K r z y ż o w e j o godz.17.30.
7. Na „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym zapraszam w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 14.15.
8. Od 16 do 24 marca odmawiać będziemy w całym kościele w Polsce Nowennę w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Będziemy odmawiać Nowennę na zakończenie wieczornych Mszy św., a w niedzielę po każdej Mszy św.
9. Młodzież Klas I Ponadpodstawowych przygotowująca się do bierzmowania swoje spotkanie, będzie miała w niedzielę 17 marca po Mszy św. o godz. 15.00.
10. W Niedzielę Palmową – 24 marca w Bydgoszczy na Fordonie w Dolinie Śmierci odbędzie się Misterium Męki Pańskiej pod hasłem „Wracam do domu”. Wyjazd autokarem o godz. 14.00 z parkingu przy Szkole Podstawowej w Niechanowie. Koszt przejazdu od jednej osoby to 40zł. Zapisy w biurze parafialnym, zakrystii i u pani Grażyny Kozaneckiej.
Serdecznie zapraszam.
11. Bardzo serdecznie dziękuję za sprzątanie świątyni.
12. Serdecznie dziękuję za ofiarowane dary na stół na plebanię.
13. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego od I i II Róży Żywego Różańca oraz od mieszkańców Nowej Wsi.
14. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. Henrykę Pietrzak l.89 zam. przy ul. Różanej. Pogrzeb w środę o godz. 13.00.