Ogłoszenia Niedziela Męki Pańskiej

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom Drogi Krzyżowej jaka miała miejsce ulicami naszej parafii w środę. Bóg zapłać wszystkim czytającym, niosącym Krzyż, dziękuję Panu organiście, dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej za pięknie zabezpieczoną trasę nabożeństwa.
2. Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.14.15.
3. Odwiedziny chorych w Wielki Poniedziałek od godz.9.00 wioski poza Niechanowem, a od 12.00 w Niechanowie.
4. Największe Misteria ludzkiego odkupienia sprawuje Kościół co roku począwszy od Mszy św. wieczornej Wielkiego Czwartku do Niedzieli Zmartwychwstania. Zapraszam Drogich Parafian i Gości na przeżywanie Paschy Jezusa w kościele.
I. WIELKI CZWARTEK – ustanowienie Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. O godz. 18.00 Msza św. Wieczerzy Pańskiej, po czym przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i Adoracja Najśw. Sakramentu. Wielki Czwartek Msza św. szczególnie za dzieci przygotowujące się do I Komunii św. wraz z rodzicami. Składka w tym dniu zostanie przeznaczona na Seminarium Duchowne.
II. WIELKI PIĄTEK – Pamiątka śmierci Pana Jezusa. O godz.14.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o godz.15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. O godz. 18.00 sprawowanie
Misterium Męki Pańskiej z adoracją Krzyża i Komunią św., a następnie przeniesienie Pana Jezusa do Grobu. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, nie ma żadnej dyspensy.
III. WIELKA SOBOTA – Dzień Adoracji Pana Jezusa w Grobie Godz.9.00 Poświęcenie wody i rozpoczęcie adoracji Pana Jezusa w grobie i błogosławieństwo pokarmów w kościele.
Godz. 9.00 – 10.00 – adorują mieszkańcy Drachowa i Goczałkowa
Godz.10.00 – 11.00 – mieszkańcy Arcugowa i Mikołajewic
Godz.11.00 – 12.00 – mieszkańcy Marysina i Nowej Wsi
Godz.12.00 – 13.00 – mieszkańcy Miroszki
Godz.13.00 – 14.00 – mieszkańcy Niechanowa
Na zakończenie adoracji poświęcenie pokarmów.
Liturgia wieczorna rozpocznie się obrzędem poświęcenia ognia o godz.20.00. Będzie odśpiewane orędzie paschalne i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przynosimy ze sobą świece.

5. W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO Rezurekcja o godz. 7.00 z procesją wokół kościoła. Bardzo proszę strażaków o niesienie baldachimu, młodzież strażacką o niesienie feretronu, panie z Żywego Różańca o niesienie różańca oraz panie do niesienia feretronu. Pozostałe Msze św. o godz. 11.00 i 15.00.
6. Ministranci i kandydaci swoją obowiązkową zbiórkę, będą mieli w Wielką Środę o godz.17.00. Natomiast w Piątek i sobotę o godz. 9.30.
7. W Wielkim Tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne.
8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.
10. Bóg zapłać za dary na stół na plebanię.
11. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Hieronima Nowaka l.62 zam. w Arcugowie. Pogrzeb odbył się w sobotę.