Ogłoszenia Zmartwychwstanie Pańskie

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

31 MARCA 2024R.

Cudem swego zmartwychwstania uczysz nas Chryste, że tym krótkim ziemskim czasem nie kończy się życie nasze. Zmartwychwstałeś Panie i spełnia się Twoja obietnica, że my żyć będziemy wiecznie, wolni od naszych wszelkich trosk. Życzę Wam Drodzy Parafianie i Goście, aby Chrystus Zmartwychwstały budził w duszach waszych nowe moce, budził pewność, budził wiarę, że i my wszyscy żyć będziemy. Więc radujmy się ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa Syna Bożego. Szczęść Boże na Święta.

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 11.00, i 15.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę składka w tym dniu przeznaczona zostanie na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
2. Bóg zapłać za wszelką pomoc w przygotowaniu Triduum Paschalnego: Ks. Pawłowi Kiejkowskiemu, panu Grzegorzowi organiście za całą oprawę muzyczną, dziękuję chórowi Róża za uświetnienie Wielkiego Czwartku. Dziękuję panom pomagającym przy wykonywaniu grobu Pańskiego, dziękuję służbie liturgicznej z ministrantami, kandydatami, lektorkami za przygotowanie tych świętych dni. Bardzo serdecznie dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej za obecność przy Grobie Pańskim i kontynuowanie pięknej tradycji straży przy grobie Pana Jezusa. Dziękuje za wystawioną straż przez dzieci i młodzież strażacką. Dziękuję za ofiary na kwiaty mieszkańcom Miroszki, Nowej Wsi, Żywemu Różańcowi i te indywidualne. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do godnego obchodzenia Świętych Dni za obecność, pracę, modlitwę i wszelką pomoc– Bóg zapłać!
3. Bardzo serdecznie dziękuję za sprzątanie świątyni przed Wielkanocą.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek, pierwszy piątek i I sobota miesiąca. W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania do Służby Bożej. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godz.17.00, a w I sobotę różaniec z koronką do Miłosierdzia Bożego o godz.17.30. Proszę Żywy Różaniec o prowadzenie tego nabożeństwa.
5. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
6. Przyszła niedziela w kościele obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przed każdą Mszą św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
7. Bóg zapłać za złożone życzenia i prezenty z okazji ustanowienia sakramentu kapłaństwa.
8. Z całego serca dziękuję Drogim Parafianom za wszelkie wielkanocne dary na stół na plebanię.
Dziękuję Drogim Parafianom i Gościom za stworzenie tej dzisiejszej Wspólnoty wokół Chrystusa Zmartwychwstałego. Niech Jezus przenika nasze życie i nasze modlitwy.