UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 12 KWIETNIA 2020 R.

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
12 KWIETNIA 2020 R.

1. Dzisiaj Msze św. o godz. 11.00, i 15.00. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę z modlitwą za Katolicki Uniwersytet Lubelski.

2. Bóg zapłać za wszelką pomoc w przygotowaniu Triduum Paschalnego w tym roku bardziej wymownego przez ograniczenia obecności osób w kościele. Dziękuję panu Tomaszowi organiście i kościelnemu za przygotowanie naszej świątyni do liturgii Paschy . Dziękuję przedstawicielom ministrantów Patrykowi i Adrianowi , dziękuję tym Parafianom, którzy włączyli się w liturgię przez czytanie Pisma Świętego, dziękuję wszystkim , którzy łączyli się w duchowej modlitwie przez media i byli uczestnikami nabożeństw i Mszy św. Dziękuję Żywemu Różańcowi i mieszkańcom Nowej Wsi za ofiary na kwiaty do grobu Pańskiego – Za wszystko Bóg zapłać

3. W piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przyszła niedziela w kościele obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przed każdą Mszą św. odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego

5. Bóg zapłać za złożone życzenia i dary z okazji ustanowienia sakramentu kapłaństwa.

6. Z całego serca dziękuję Drogim Parafianom za wszelkie dary na stół na plebanię.

7. To co przynosi epidemia skłania nas do przełożenia I Komunii św. z maja na miesiąc wrzesień.

8. Bardzo serdecznie dziękuję drogim Parafianom za przekazane indywidualne i wprost na konto parafii ofiary na pokrycie dachu na byłej weterynarii. Ofiary jakie wpłynęły wyniosły 4.240 zł. O szczegółach adaptacji byłej weterynarii na dom parafialny w przyszłą niedzielę. Jeszcze raz za dar serca bardzo serdecznie dziękuję , że w tym trudnym czasie dla wszystkich umiecie się dzielić i wspomagać. Wszystkich zatroskanych i ludzi dobrej woli, którzy chcieliby wspomóc tę rozpoczętą inwestycję podaję konto parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie:
Bank Spółdzielczy w Niechanowie 96 90650006 0010 0100 0068 0001

9. Dziękuję Drogim Parafianom i Gościom za wspólną modlitwę tu w kościele i w łączności duchowej przez media. Niech Jezus przenika całe nasze życie i nasze modlitwy.

Ks.Andrzej Ziółkowski