OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO 19 kwietnia 2020 R.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO
19 kwietnia 2020 R.

1. Dzisiejsza niedziela w kościele obchodzona jest jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Przed każdą Mszą św. będziemy odmawiać Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w kościele Tydzień Miłosierdzia

2. W myśl nowego rozporządzenia dotyczącego obecności wiernych w kościele, informuję , że w naszej świątyni może przebywać na jednej Mszy św. 30 osób. Należy przy tym pamiętać o odstępach między wiernymi 2 m. W kościele używamy maseczek ochronnych przez całą Msze św. a przystępując do Komunii św. wierni winni odsłonić usta nie dotykając zewnętrznej części elementu ochronnego.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

4. W czwartek uroczystość Św. Wojciecha głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji

5. W piątek po Mszy św. o godz.18.00 koronka do Miłosierdzia Bożego

6. Bardzo serdecznie dziękuję drogim parafianom za wszelkie dary na stół na plebanię.

7. Informuję Drogich Parafian, że prace na budynku tzw. starej weterynarii trwają. Zostały częściowo wyburzone ściany wewnątrz budynku. Góra i dół zostały uporządkowane , zostały wymienione zniszczone krokwie i nowe łaty oraz założona folia para przepuszczalna. W najbliższej przyszłości będzie zaadaptowany tylko dół budynku z przeznaczeniem na salki. W tej chwili dach kryty jest blachodachówką. Koszt dotychczasowych prac z projektem adaptacyjnym i z położeniem blachodachówki wynosi 44 tys.788 zł. Na stronie internetowej parafii można zobaczyć zdjęcia remontowanego budynku oraz wizualizację po remoncie.

8. Bardzo serdecznie dziękuję za kolejne przekazane ofiary na konto parafialne jak i te indywidualne przekazane w biurze parafialnym i w kościele na remont parafialnego budynku. W minionymi tygodniu wpłynęła kwota 800zł. Za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg zapłać i niech Bóg za dobro wynagrodzi.

9. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. Ewę Knast l.56 – pogrzeb odbył się w sobotę. Dobry Jezu…

10. Dziękuję Drogim Parafianom i tym którzy łączą się z nami za pośrednictwem mediów i zawierzam Was Wszystkich Miłosiernemu Bogu i wstawiennictwu św. Siostry Faustyny Apostołki Jezusowego Miłosierdzia.

Ks .Andrzej Ziółkowski