OGŁOSZENIA PARAFIALNE III NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 KWIETNIA 2020

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 26 KWIETNIA 2020

1. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna w kościele Tydzień Biblijny

2. Msza św. odpustowa ku czci św. Wojciecha w związku z pandemią będzie odprawiona w dzisiejszą niedzielę w Katedrze pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Wojciecha Polaka Prymasa Polski o godz. 13.00. Będzie transmisja w Telewizji Polonia.

3. W środę przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.

4. W piątek 1 maja przypada święto ku czci św. Józefa Rzemieślnika. W tym dniu w naszej parafii obchodzimy odpust Opieki św. Józefa. Ze względu na pandemię ograniczymy się w tym roku do Mszy św. wieczornej o godz.18.00 i odmówimy litanię do św. Józefa z prośbą o wstawiennictwo i opiekę dla naszej parafii i Ojczyzny w tym trudnym czasie jaki przeżywamy i o ustanie pandemii.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca . Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od godz.16.30. Na nabożeństwie majowym o godz.17.30 litania do Serca Pana Jezusa i koronka do Miłosierdzia Bożego ofiarowana z prośbą o deszcz.

6. Ze względu na okres Wielkanocy, Uroczystość Królowej Polski
będziemy obchodzić w sobotę 2 maja, a nie w niedzielę. Msze św. o godz.8.30 i 11.00. W intencji Ojczyzny będziemy się modlić na Mszy św. o godz.11.00, natomiast wieczorne Msze św. już z niedzieli Wielkanocnej.

7. Przypominam o wywieszeniu flag – znaku i symbolu naszej Ojczyzny i Narodu.

8. W maju ze względu na stan epidemii, nie będzie odwiedzin chorych.

9. Nabożeństwa majowe w dzień powszedni o godz.17.30 , a w niedzielę o godz. 14.30.

10. Nabożeństwo w pierwszą sobotę połączone z nabożeństwem majowym o godz.17.30.

11. Uroczystość I Komunii św. jeśli nie będzie żadnych przeciwwskazań związanych z pandemią 20 września

12. Można składać wymienianki za zmarłych na II półrocze.

13. Bóg zapłać za otrzymane dary na stół na plebanię.

14. W naszej świątyni na Mszach św. , może przebywać 30 osób.

15. Bóg zapłać za wpłaty na dach i utrzymanie parafii. W tym tygodniu na konto parafialne i indywidualnie przekazano ofiary w wysokości 800zł.