OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 7 CZERWCA 2020R.

NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 7 CZERWCA 2020R.

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz.11.00 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. , a przyszłą niedzielę dla rodziców dzieci , które będą miały rocznicę 20 czerwca w sobotę o godz.16.00
  2. Zbiórka ministrantów we wtorek o godz.17.15 w kościele
  3. Dzieci próbę sypania kwiatków, będą miały w poniedziałek o godz.16. 00. Bardzo proszę o przyniesienie na procesję kwiatków do sypania , aby dzieciom ich nie zabrakło.
  4. We wtorek o godsz.16.00 spowiedź i próba dla dzieci , które przystąpią do I Komunii św. na Mszy św. w środę o godz. 16.00.
  5. W środę wieczorem Msza św. o Najświętszym Sakramencie z procesją Eucharystyczną. Prosimy do procesji asystę liturgiczną ministrantów i kandydatów, Strażaków do niesienia baldachimu i do asysty, Panie z Żywego Różańca , młodzież do niesienia feretronu i dzieci sypiące kwiatki. Zapraszamy Drogich Parafian w środę i przez całą oktawę Bożego Ciała.
  6. W czwartek UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA – BOŻE CIAŁO. Msze św. w kościele o godz. 8.30 i 11.00. Procesja Bożego Ciała wyjątkowo w tym roku, będzie tylko wokół kościoła z czterema stacjami po Mszy św. o godz. 11.00
  7. Bardzo proszę dzieci , które przystąpią do I Komunii św. i będą miały rocznicę o uczestnictwo w procesji w albach i ustawienie się za dziewczynkami sypiącymi kwiatki. Dziewczynki mogą sypać kwiatki .
  8. Msze św. przez Oktawę Bożego Ciała o godz. 18.00 z procesją wokół kościoła
  9. Nabożeństwa czerwcowe, będą po Mszy św. o godz.18.00
  10. We wtorek na godz.12.15 zapraszam serdecznie chętnych Parafian do pomocy przy porządkowaniu terenu przy kościele i cmentarzu. Potrzebny traktor z przyczepą. Jeśli ktoś posiada podkaszarkę to zapraszam na nowy cmentarz do usunięcia trawy w miejscach , gdzie nie może wjechać traktor z kosiarką.
  11. W przyszła niedzielę składka w kościele przeznaczona zostanie na spłatę założonego nowego dachu na budynku tzw. starej weterynarii.
  12. W kościele został rozebrany boczny ołtarz Matki Bożej, który zostanie poddany konserwacji w pracowni pani Agaty Grajkowskiej w Toruniu. Całkowity koszt to 156 tys. zł. O ołtarzu i naszych sprawach gospodarczych w przyszłą niedzielę
  13. Bardzo serdecznie pragnę podziękować tym wszystkim parafianom za wsparcie dla parafii przez złożenie ofiar indywidualnie i na konto parafii w tym trudnym czasie epidemii jaki wszyscy jeszcze przeżywamy, dziękuję za każdą modlitwę i duchowe wsparcie. Dziękuję i tym parafianom, którzy chodzili wytrwale na Mszę św. w każdą niedzielę mimo epidemii – Bóg zapłać
  14. Bóg zapłać , za dary na stół na plebanię.
  15. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. Mariana Kaczmarka l.70 zam. przy ul. Miodowej. Msza św. pogrzebowa we wtorek o godz.11.00, następnie pogrzeb na nowym cmentarzu. Dobry Jezu…

Ks.Andrzej Ziółkowski