Parafia Niechanowo

Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie ul. Różana 54. 62-220 Niechanowo


OGŁOSZENIA PARAFIALNE XI NIEDZIELA ZWYKŁA 14 CZERWCA 2020 R.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XI NIEDZIELA ZWYKŁA 14 CZERWCA 2020 R.

1. Z całego serca dziękuję Drogim Parafianom i tym wszystkim Osobom, którzy w szczególny sposób włączyli się w przeżycie UROCZYSTOŚCI BOŻEGO CIAŁA Dziękuję Ks. Pawłowi za pomoc duszpasterską i Słowo Boże. . Dziękuję całej służbie liturgicznej , Panom z Rady Parafialnej za niesienie baldachimu , Paniom niosącym feretron , Żywemu Różańcowi za niesienie różańca. Dziękuję pani katechetce, panu organiście, dziewczynkom tak pięknie sypiącym kwiatki , dzieciom Pierwszokomunijnym rocznicowym oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia tej Uroczystości. Z całego serca dziękuję Drogim Parafianom i Gościom za uczestnictwo, modlitwę i za wspólne dzieło uwielbienia Boga w Najświętszym Sakramencie – BÓG ZAPŁAĆ.
2. Dzisiejsza składka w kościele przeznaczona zostanie na spłatę założonego nowego dachu na tzw. starej weterynarii i za prace remontowe w budynku. Zostało nam do zapłacenia 15tys. zł. z 44tys. zł. Za każdą ofiarę na ten cel składam serdeczne Bóg zapłać.
3. Prace związane z bocznym ołtarzem Matki Bożej potrwają około trzech miesięcy. Całkowita renowacja ołtarza to koszt 156 tys. zł. Na dzień dzisiejszy udało się zdobyć 90 tys. zł. Są to pieniądze; 50 tys. z Warszawy z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz 40 tys. zł. od Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków z Poznania. Możemy się cieszyć , że z tylu wniosków znów udało się nam takie duże pieniądze pozyskać. Resztę tej sumy za ołtarz będziemy spłacać z parafii. Razem do tej pory dotacje dla naszej parafii wyniosły 410tys. zł. z Ministerstwa 370tys. zł i od pani Konserwator z Poznania 40tys. zł. za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

4. Bardzo serdecznie dziękuję naszym parafianom za prace wokół kościoła i przygotowanie terenu wokół świątyni , za podstawienie traktora i przyczepy– Bóg zapłać.
5. Pan Tomasz organista i kościelny, będzie pracował w naszej parafii 20 godzin tygodniowo w tym granie na wszystkich Mszach świętych oraz sprzątanie kościoła i obejścia świątyni.

6. Msze św. w czasie Oktawy Bożego Ciała o godz.18.00 z nabożeństwem czerwcowym i procesją wokół kościoła. W tym tygodniu proszę o niesienie feretronu w poniedziałek z Arcugowa, we wtorek z Miroszki w środę z Nowej Wsi w Czwartek z Marysina i w piątek z Niechanowa.

7. W środę Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy w łączności z nabożeństwem czerwcowym

8. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała z czterema stacjami. Po procesji poświęcenie wianków ze zbóż i kwiatów oraz przyzywanie Bożego Błogosławieństwa dla naszych pól i ogrodów

9. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00 – po tej Mszy św. procesja do ołtarza Serca Pana Jezusa. Pójdziemy do krzyża przy skwerze Ks. biskupa Michalskiego , gdzie nastąpi akt oddania i powierzenia naszej parafii oraz całej Ojczyzny Sercu Jezusowemu. W tym dniu nie obowiązuje post. Jest to też Dzień Modlitw o Świętość Kapłanów.

10. Rocznica I Komunii św. w sobotę 20 czerwca na Mszy św. o godz.16.00.

11. W środę w związku z moim pobytem w szpitalu biuro parafialne , będzie nieczynne

12. Bardzo dziękuję Drogim Parafianom za dary na stół na plebanię

 

Ks.Andrzej Ziółkowski 

    Proboszcz 

Created by WhiteIt Michał Basiński