Parafia Niechanowo

Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie ul. Różana 54. 62-220 Niechanowo


OGŁOSZENIA PARAFIALNE UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA 25 PAŹDZIERNIKA 2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA
25 PAŹDZIERNIKA 2020

1. W związku z wprowadzeniem strefy czerwonej w całym kraju w świątyni obowiązuje ograniczona ilość uczestników do 45 osób na Mszy św. w kościele. Natomiast na zewnątrz świątyni można uczestniczyć we Mszy św. w odległości 7 m od siebie.

2. Msze św. w tygodniu bez zmian. Zachęcam Drogich Parafian do wspólnej modlitwy rodzinnej szczególnie w godzinie Apelu Jasnogórskiego z chociażby jedną dziesiątką różańca świętego. Zachęcam do odmawianie w rodzinach i naszych domach Koronki do Miłosierdzia Bożego o ustanie epidemii.

3. W tym roku nie będzie Nocy świętych.

4. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. tylko w Kościele o godz.8.30 i 11.00 oraz wychodząc naprzeciw sytuacji z pandemią dla parafian będę odprawiał Mszę św. o godz.15.00 i będzie to jednorazowa Msza zbiorowa. Intencje można składać w biurze parafialnym. Zgodnie z rozporządzeniem Ks. Prymasa nie będzie w tym roku Mszy św. na cmentarzu jak również nie będzie procesji i nabożeństw na cmentarzu. W tym roku zostaje przedłużony okres zyskiwania odpustów zupełnych za naszych zmarłych na cały listopad.

5. Nabożeństwa różańcowe o godz.17.30. Dzieci, które chodziły na różaniec naklejki będą dostawały w szkole od Pani Katechetki ze względu na limit osób w kościele. Plansze na zakończenie różańca proszę złożyć w zakrystii, albo u Pani Doroty.

6. Można jeszcze składać wymienianki roczne i jednorazowe w zakrystii i biurze parafialnym. Roczne będą czytane od niedzieli 8 listopada.

7. Bardzo proszę o pomoc w porządkowaniu terenu wokół kościoła i cmentarza przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Sprzątanie będziei po kolei wioskami, ponieważ najczęściej przychodzili tylko parafianie z Niechanowa, dlatego proszę w piątek na godz.10.00 parafian z Arcugowa.

8. Polecam Przewodnik Katolicki z książeczką 5 minut z Panem Bogiem

9. Bóg zapłać za dary na stół na plebanię

10. Bardzo serdecznie dziękuję za przekazane indywidualne ofiary na renowację ołtarza Matki Bożej. Ze względu na obostrzenia w obecności na Mszach niedzielnych i świątecznych bardzo proszę Drogich Parafian o wsparcie duchowe i w miarę możliwości finansowe w spłacaniu odnowionego ołtarza. Dla wszystkich zatroskanych podaję konto parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie:

Bank Spółdzielczy w Niechanowie 96 90650006 0010 0100 0068 0001

Ks. Andrzej Ziółkowski
Proboszcz

MODLITWA NA CZAS EPIDEMII

Okaż nam miłosierdzie, dobry Ojcze,
Wszechmogący Wieczny Boże,
który nie chcesz śmierci grzesznika, lecz by się nawrócił i miał życie.
Daj zdrowie chorym i odwagę tym, którzy im służą.
Wspieraj czuwających nad bezpieczeństwem
i pociesz tych, którzy opłakują umarłych.
Niech Twoja łaska skruszy twarde serca i podniesie ręce, co bezradnie opadają.
Zabierz strach i ześlij Twego Ducha, gdy wołamy: Jezu, ufam Tobie!
Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Created by WhiteIt Michał Basiński