OGŁOSZENIA PARAFIALNE NIEDZIELA 1 LISTOPADA 2019 R.

NIEDZIELA 1 LISTOPADA 2019 R.

1. Módlmy się za naszą Ojczyznę, módlmy się za kobiety, za ludzi młodych i wszystkich protestujących o niestawianie murów wrogości , o to byśmy przestali widzieć w sobie zajadłych przeciwników, ale że Polska to kraj dla wszystkich jej mieszkańców z różnymi wierzeniami i poglądami, ale nie może zabraknąć w tym wszystkim człowieczeństwa i pragnienie wspólnego dobra dla wszystkich.

2. Nadal obowiązuje limit 47 osób parafian mogących uczestniczyć we Mszy św. w kościele. Przy wejściach głównym i bocznym do kaplicy zostały zamontowane dozowniki do dezynfekcji rąk z których proszę korzystać w trosce o nasze zdrowie.

3. Do 2 listopada włącznie cmentarz zamknięty do odwiedzających

4. W dzień Zaduszny Msze św. o godz.11.00, 16.00 i 18.00

5. Przez cały listopad ze względu na epidemię można uzyskać codziennie odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę także w domu za zmarłych

6. W przyszłą niedzielę zostaną czytane wymienianki roczne i półroczne. Jest jeszcze możliwość składania wymienianek.

7. Różaniec z wymieniankami jednorazowymi za zmarłych do piątku
6 listopada o godz.17.30

8. W poniedziałek biuro parafialne będzie nieczynne

9. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Po Mszy św. nabożeństwo o powołania do Służby Bożej , a w pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi św. od godz.16.30. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec Żywego Różańca – będziemy się modlić za wszystkich zmarłych członków tej wspólnoty

10. Ze względu na obowiązujące rozporządzenie Ks. Prymasa do chorych kapłan udaje się tylko w niebezpieczeństwie śmierci, zatem nie będzie w listopadzie odwiedzin chorych

11. Bardzo serdecznie dziękuję Parafiankom i Parafianom z Arcugowa, którzy przyszli na sprzątanie terenu na cmentarzu, przy kościele i nowym cmentarzu za ich poczuwanie się , że jest to dla wspólnotowego dobra parafii. Jestem zbudowany taką postawą. Bóg zapłać.

12. W przyszłą drugą niedzielę miesiąca składka w kościele przeznaczona zostanie na spłatę za odnowienie ołtarza Matki Bożej. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary na ten cel w biurze parafialnym oraz przesłane na konto parafii.

13. Przyszła niedziela jest Dniem Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek przed kościołem na fundusz organizacji Kościół w Potrzebie (Kirsche in Not)

14. Polecam Przewodnik Katolicki

15. Do wiec\zności Pan Bóg powołał śp. Tomasza Zamiatała l.55 zam. przy ul. Różanej Msza św. pogrzebowa w Środę 4 listopada o godz.12.00 . Dobry Jezu…
16. Bóg zapłać za otrzymane dary na stół na plebanię.

17. Ufajmy Bogu, bowiem Bóg żyje wraz z nami i nas nie opuści.