Ogłoszenia XXVIII Niedziela zwykła

9 PAŹDZIERNIKA 2022 R.

1. Dzisiejsza składka w kościele zostanie przeznaczona na spłatę konserwacji i malowania naszego drewnianego kościoła. Bóg zapłać za dotychczasowe złożone ofiary na ten cel.
2. W przyszłą niedzielę niedzielę będziemy obchodzić XXII „Dzień Papieski” pod hasłem „Blask Prawdy „. W tym dniu w całej Polsce zbierane są ofiary na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z rodzin ubogich i młodzieży z bardzo dobrymi wynikami w nauce. W naszej parafii taką zbiórkę przeprowadza młodzież przed kościołem. W naszej parafii mamy trzech stypendystów.
3. W niedzielę Papieską o godz.14.30 odmówimy różaniec w podziękowaniu Panu Bogu za dar Świętego Jana Pawła II.
4. W piątek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim Nauczycielom i Wychowawcom oraz Pracownikom Szkół życzę siły i zdrowia, Bożego błogosławieństwa, darów Ducha Świętego i opieki Matki Bożej Nieustającej Pomocy w dziele wychowania młodego pokolenia.
5. Przypominam o Nabożeństwach Różańcowych o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 14.30. W każdy dzień wyznaczona grupa prowadzi różaniec.
6. Bardzo serdecznie Dziękuję Paniom z Żywego Różańca za uczestnictwo w dekanalnym dniu skupienia dla Róż Żywego Różańca w Powidzu.
7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 9 r. śm. Ks. Prob. Józefa Szermenta. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Msza św. za śp. Ks. Józefa w niedzielę o godz.8.30.
8. W sobotę 15 października zostanie poświęcona zabytkowa i pięknie odnowiona Figura Matki Bożej z Panem Jezusem w Goczałkowie o godz.12.00. Odmówimy przy figurze różaniec. Serdecznie mieszkańców Goczałkowa zapraszam. Zabytkowa figura została odnowiona staraniem Państwa Satory za co bardzo serdecznie dziękuję.
9. W biurze parafialnym można składać wymienianki roczne i półroczne za naszych zmarłych. Czytanie wymienianek rocznych i półrocznych rozpoczniemy w tym roku 6 listopada przed mszą św. o godz.8.30. Można również składać wymienianki jednorazowe na kartkach, które znajdują się na stoliku przy ławkach. Wymienianki jednorazowe proszę składać w zakrystii i biurze parafialnym. Czytane będą od 2 listopada o godz. 17.30.
10. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni. Chętnych parafian do sprzątania zapraszam w piątek o godz.9.00.
11 Polecam Przewodnik Katolicki.

12 Bardzo serdecznie dziękuję za dary na stół na plebanię.
13. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. Stanisławę Żuralską l. 72 zam.
przy ul. Jasnej. Pogrzeb we wtorek o godz.12.00 . Dobry Jezu…
Ks. Prob. Andrzej Ziółkowski