Parafia Niechanowo

Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie ul. Różana 54. 62-220 Niechanowo


Ogłoszenia I Niedziela Wielkiego Postu

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

26 LUTEGO 2023 R.
1. Pamiętajmy w modlitwach o Ukrainie , aby wojna chociaż trwa już rok jak najszybciej się zakończyła i nie było tego wielkiego zniszczenia jakie ona niesie. Módlmy się o opamiętanie dla Putina i Rosji.
2. We wtorek klasy VIII będą miały spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania, po Mszy św. o godz. 18.00.
3. W środę o godz. 16.00 w kościele katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa o powołania do służby Bożej, w piątek okazja do spowiedzi św. od godz. 15.00, co pół godziny Komunia św., a wieczorem oddanie się pod opiekę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W pierwszą sobotę miesiąca różaniec o godz. 17.30.
5. W piątek nabożeństwo D r o g i K r z y ż o w e j o godz.17.30.
6. Odwiedziny chorych z Panem Jezusem w piątek wioski poza Niechanowem, a w sobotę w Niechanowie.
7. W niedzielę o godz. 14.15 „Gorzkie Żale” kazania pasyjne od przyszłej niedzieli, będzie głosił Ks. dr Hubert Wiśniewski z Kurii Gnieźnieńskiej.
8. Na pomoc dla poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii zebrano w niedzielę przed kościołem 2 tys.312 zł. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel oraz za każdą modlitwę w intencji ofiar tego kataklizmu.
9. W przyszłą niedzielę dzień modlitw w intencji misjonarzy. Zbiórka przed kościołem zostanie przeznaczona na projekty misyjne w ramach dzieła pomocy Ad Gentes.
10. W przyszłą niedzielę wyjazd do Częstochowy o godz. 13.00 sprzed placu przy kościele. Można się jeszcze zapisać. Koszt 95 zł.
11. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni.
12. Polecam Przewodnik Katolicki.
13. Bóg zapłać za ofiarowane dary na stół na plebanię.
Wytężajmy swe siły wpatrując się w Chrystusa, Który dla naszego odkupienia przyjął mękę i śmierć. Idźmy i głośmy Ewangelię.

Created by WhiteIt Michał Basiński