Parafia Niechanowo

Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie ul. Różana 54. 62-220 Niechanowo


Ogłoszenia IV Niedziela Wielkanocna

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 30 KWIETNIA 2023
1. Dzisiejsza niedziela w kościele obchodzona jest jako Niedziela Dobrego Pasterza i rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Powołania.
2. Jutro w poniedziałek 1 maja przypada święto ku czci św. Józefa Rzemieślnika. W tym dniu w naszej parafii obchodzimy odpust Opieki św. Józefa, który historycznie przypisany jest do naszej parafii od XVIII wieku. Sumę odpustową o godz.11.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi Jego Ekscelencja Ks. Biskup Radosław Orchowicz Proszę strażaków do niesienia baldachimu i feretronu, Żywy Różaniec do niesienia różańca. Dziewczynki do sypania kwiatków. Ministrantów i kandydatów do służenia przy ołtarzu. Nabożeństwo majowe o godz. 10.45.
3. W środę 3 maja przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. W intencji Ojczyzny będziemy się modlić na Mszy św. o godz.11.00- jest to intencja Pana Wójta z Radą Gminy. Msza św. O godz.15.00 w intencji tegorocznych maturzystów szczególnie z naszej parafii. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
4. Przypominam o wywieszeniu flag – znaku i symbolu naszej Ojczyzny i Narodu.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca . W czwartek na nabożeństwie majowym o godz.17.30 modlić się będziemy o urodzaje i o powołania do służby Bożej. Okazja do spowiedzi św. będzie w piątek od godz.15.00 i co pół godziny Komunia św. Wieczorem litania do Serca Pana Jezusa i koronka do Miłosierdzia Bożego.
6. Odwiedziny chorych będą w piątek 5 maja wioski poza Niechanowem od godz. 9.00 , a w Niechanowie w sobotę 6 maja od godz. 9.00.
7. Nabożeństwa majowe w dzień powszedni o godz.17.30, a w niedzielę o godz. 14.45.
8. Nabożeństwo w pierwszą sobotę połączone z nabożeństwem majowym o godz.17.30.
9. W biurze parafialnym można składać wymienianki półroczne za naszych zmarłych.
10. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła i pomoc przy wystroju świątyni i wokół kościoła.
11. Bóg zapłać za otrzymane dary na stół na plebanię szczególnie za dary odpustowe. Bóg zapłać

Created by WhiteIt Michał Basiński