Parafia Niechanowo

Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie ul. Różana 54. 62-220 Niechanowo


Ogłoszenia XXXIV Niedziela zwykła Chrystusa Króla

1. Dzisiaj już ostatnia niedziela w cyklu roku liturgicznego w Kościele. Na zakończenie roku liturgicznego oddajemy cześć Chrystusowi Królowi Wszechświata. Szczególnie modlimy się dzisiaj przez
przyczynę Matki Bożej Częstochowskiej w rocznicę przyjęcia Obrazu Matki Bożej w naszej parafii. Na Mszy św. o godz.11.00 oddamy naszą parafię i całą naszą wspólnotę Matce Jezusa Chrystusa naszego Króla.
2. Na pomoc dla Oliwii na jej rehabilitację uczniowie ze Szkoły Podstawowej zebrali przed kościołem 4tys. 870zł. W imieniu rodziców składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary, dziękuję wszystkim za obecność na Mszy św. w piątek i modlitwę o zdrowie dla Oliwii.
3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W tym tygodniu przypada I piątek i I – wsza sobota miesiąca. W piątek spowiedź od godz.15.30, co pół godziny Komunia św., a po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i Litania do Serca Pana Jezusa z koronką do Miłosierdzia Bożego, a w sobotę Różaniec o godz.17.30 prowadzony przez Żywy Różaniec.
5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w Kościele Adwent – czas, który ma nas przygotować do Świąt Bożego Narodzenia, do naszego spotkania ze Zbawicielem.
6. W ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będą rozprowadzane świece wigilijne mała w cenie 8 zł, duża po 18 zł. Zachęcam Was Kochani do zadbania o zaopatrzenie się w świece Caritas; rodzinę, znajomych i sąsiadów, a zwłaszcza osoby starsze, aby zapalona świeca na wigilijnym stole wypełniała sens pustego nakrycia. W zakrystii i przy wyjściu z kościoła można będzie zaopatrzyć się w opłatki.
7. Polecam Przewodnik Katolicki.
8. Bardzo serdecznie dziękuję za sprzątanie świątyni.

9. Do chorych z Panem Jezusem w grudniu udam się bliżej świąt Bożego Narodzenia.
10. Serdecznie dziękuję za ofiarowane dary na stół na plebanię.
Pozwólmy Jezusowi Chrystusowi, Królowi Miłości, podbić nasze serca i dajmy się Jemu prowadzić przyjmując Boże błogosławieństwo w tej nadziei, że pokonamy z Nim wszelkie nasze trudności.

Created by WhiteIt Michał Basiński