Parafia Niechanowo

Parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Niechanowie ul. Różana 54. 62-220 Niechanowo


Ogłoszenia I Niedziela Adwentu

I NIEDZIELA ADWENTU 3 GRUDNIA 2023 R.

1. Wzorem świętego i radosnego oczekiwania jest dla nas Matka Najświętsza. Nasze uczestniczenie we Mszy św. roratnej niech będzie tego wyrazem. RORATY w naszej parafii od poniedziałku do piątku o godz. 18.00.
2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W piątek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 11.00 i 18.00. Na Mszy św. o godz.18.00 zostaną poświęcone medaliki dzieciom przygotowującym się do I Komunii św.
4. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na pomoc dla Katolików i Kościoła na Wschodzie.
5. Opłatki wigilijne i świece Caritas na pomoc potrzebującym w cenie: świeca duża 18 zł. mała świeca 8 zł. można nabyć w zakrystii i u Radnych przy wyjściach z kościoła.
6. Polecam Przewodnik Katolicki.
7. W drugą niedzielę grudnia składka w kościele zostanie przeznaczona na nasze cele gospodarcze w tym na wystrój naszej świątyni na Boże Narodzenie.
8. Bóg zapłać za złożone życzenia z okazji św. Andrzeja mojego patrona. Za dar Mszy św., modlitwę i ofiarowane kwiaty i prezenty.
9. Do wieczności Pan Bóg powołał: śp. Teresę Stawową l.85 zam. przy ul. Różanej. Pogrzeb odbył się w piątek.
10. Niech Bóg błogosławi każdemu z nas cierpliwością i niech otworzy nam drzwi do swojego czasu oraz napełni nasze serca swoim światłem niosącym pociechę.
Zapraszamy na spotkanie z Marią Elżbietą Szulikowską, autorką książek i audycji radiowych o Rodzinie Ulmów. Spotkanie odbędzie się w sobotę 9 grudnia o 19.30 w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie. W dniach 14 i 15 grudnia w naszym dekanacie przebywać będą relikwie bł. Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich Dzieci, męczenników. Relikwie powitamy w czwartek 14 grudnia o 20.50 na Starym Rynku w Witkowie. O 21.00 Msza święta w intencji małżeństw i rodzin. Następnie modlitwa różańcowa, o północy Msza święta w intencji małżeństw przeżywających trudności a po niej czuwanie do rana. O 8.00 Msza święta w intencji dzieci i pożegnanie relikwii.

Created by WhiteIt Michał Basiński