Ogłoszenia I Niedziela Wielkiego Postu

18 lutego 2024 r.

1. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
2. W piątek nabożeństwo D r o g i K r z y ż o w e j o godz.17.30.
3. Na nabożeństwo ku czci męki Jezusa Chrystusa „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym zapraszamy w każdą Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 14.15. Kazania pasyjne, będzie głosił Ks. Julian Wawrzyniak wikariusz z Witkowa.
4. W sobotę 24 lutego w parafii bł. Jolenty w Gnieźnie, odbędzie się Dzień Skupienia dla Żywego Różańca od godz.9.30 do 13.00. Bardzo proszę chętnych na ten wyjazd o zgłoszenie się do mnie do środy wieczór.
5. W przyszłą niedzielę przed Kościołem zbiórka ofiar na pomoc dla misjonarzy. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Zebrane ofiary przeznaczone zostaną na wsparcie
polskich misjonarzy głoszących Dobrą Nowinę w wielu krajach świata.
6. Bardzo serdecznie dziękuję Panu Wójtowi Szymonowi Robaszkiewiczowi i jego pracownikom za podpisanie umowy z naszą parafią, abyśmy mogli otrzymać na renowację głównego ołtarza 340 tysięcy zł. z Polskiego Ładu. Parafia według tych procedur podpisała następnie umowę z wykonawcą całości prac konserwatorskich. Prace, będzie prowadziła pani mgr sztuki Agata Grajkowska
konserwator malarstwa i rzeźby polichromowanej z Torunia. Nad całością będzie czuwała firma Orlikon z Poznania.
7. W drugą niedzielę miesiąca składka wyniosła 3.589zł. i 25 groszy. Bardzo serdecznie dziękuję za złożone ofiary – Bóg zapłać.
8. Bardzo serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła.
9. Bóg zapłać za dary ofiarowane na stół na plebanię.
Mamy podjąć duchową walkę na wzór Jezusa Chrystusa. Abyśmy się stali nowymi ludźmi, lepszymi, nawróconymi, ufającymi Panu Bogu, świadomymi swoich słabości oraz pragnącymi prawdziwej miłości. Zobaczmy w Wielkim Poście czas łaski, który został nam podarowany.