Ogłoszenia IV Niedziela Wielkanocna

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA 21 KWIETNIA 2024R.
1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Służby Bożej w Kościele.
2. We wtorek przypada liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha. W tym dniu swoje imieniny obchodzi Abp. Wojciech Polak Prymas Polski. Pamiętajmy o Ks. Prymasie w naszych modlitwach i przyzywajmy wstawiennictwa św. Wojciecha w Jego posłudze pasterskiej.
3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
4. W piątek po Mszy św. Koronka do Miłosierdzia Bożego.
5. W sobotę 27 i w niedzielę 28 kwietnia przypadają Uroczystości Głównego Patrona Polski św. Wojciecha. W sobotę 27 kwietnia o godz.19.30 I Nieszpory o św. Wojciechu sprawowanymi w Bazylice Prymasowskiej i procesją z relikwiami św. Wojciecha ulicami Gniezna, a w niedzielę 28 kwietnia o godz.9.15 w Msza św. z udziałem Episkopatu Polski i Biskupów z zagranicy o godz.10.00 na Placu św. Wojciecha. Szczegóły na plakacie.
6. W piątek, będziemy gościć młodzież udającą się w pielgrzymce pieszej do Grobu św. Wojciecha. Nocować będą w szkole, a wieczorem w kościele, będą modlić się na Apelu Jasnogórskim. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Młodzież z naszej parafii może dołączyć do tej młodzieży rano i we wspólnocie młodych wyruszyć do Gniezna.
7. W tym tygodniu biuro parafialne będzie nieczynne.
9. Ofiara z niedzieli gospodarczej wyniosła 4 tys.180 zł. i 40 gr. Bardzo serdecznie dziękuję za każdą złożoną ofiarę.
10. Parafia przez biuro Smaile Travel państwa Żanety i Łukasza Tomczaków organizuje pielgrzymkę samolotową do Hiszpanii w dniach od 11 do 17 października 2024 roku. Będziemy również w następujących miejscach: Walencja, Salamanca, Avila u św. Teresy, Toledo, San Lorenzo, Saragossa, Madryt, Montserrat z klasztorem benedyktyńskim i z kultem Czarnej Madonny oraz w Barcelonie. Koszt w zależności od ceny biletów od 4.100 do 4300 zł. od osoby i około 100 Euro ) Zapisy w biurze parafialnym od 29 kwietnia, natomiast wcześniej można się zapisać u pilota Szymona Tomaszewicza pod numerem tel. 697 124 358.
11. Do wieczności Pan Bóg powołał śp. Teresę Olejnik l. 73 zam. przy ul. Miodowej. Pogrzeb w środę 24 kwietnia o godz. 10.00.