Ogłoszenia V Niedziela Wielkanocna

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 28 KWIETNIA 2024
1. W środę 1 maja przypada święto ku czci św. Józefa Rzemieślnika. W tym dniu w naszej parafii obchodzimy odpust Opieki św. Józefa, który historycznie przypisany jest do naszej parafii od XVIII wieku. Sumę odpustową o godz.11.00 odprawi i Słowo Boże wygłosi Ks. Kanonik Karol Świderski dyrektor Domu Księży Emerytów. Proszę strażaków do niesienia baldachimu i feretronu, Żywy Różaniec do niesienia różańca. Dziewczynki do sypania kwiatków. Ministrantów do służenia przy ołtarzu. Nabożeństwo majowe o godz. 10.45.
2. W piątek 3 maja przypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. jak w niedzielę. W intencji Ojczyzny będziemy się modlić na Mszy św. o godz.11.00- jest to intencja Pana Wójta z Radą Gminy. Będziemy się też modlić, za wstawiennictwem św. Floriana za wszystkich Strażaków z OSP Niechanowo. Msza św. O godz.15.00 w intencji tegorocznych maturzystów szczególnie z naszej parafii. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
3. Przypominam o wywieszeniu flag – znaku i symbolu naszej Ojczyzny i Narodu.
4. W tym tygodniu przypada I czwartek, i I sobota miesiąca. W czwartek nabożeństwo majowe o godz.17.30 z wołaniem do Pana Boga o urodzaje i powołania do służby Bożej. W piątek okazja do spowiedzi św. przed Mszami.
5. świętymi. Nabożeństwo w pierwszą sobotę połączone z nabożeństwem majowym o godz.17.30.
6. Odwiedziny chorych będą w przyszły piątek 10 maja wioski poza Niechanowem od godz. 9.00, a w Niechanowie w sobotę 11 maja od godz. 9.00.
7. Nabożeństwa majowe w dzień powszedni o godz.17.30, a w niedzielę o godz. 14.30.
8. Proszę o zamawianie wymienianek za zmarłych na II Półrocze.
9. Przypominam o planowanej pielgrzymce do Hiszpanii z naszej parafii w dniach od 11 do 17 października. Zapisy w biurze parafialnym.
10. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni.
11. Parafia p.w. św. Królowej Jadwigi zaprasza 29 kwietnia na uroczystość upamiętnienia kapłanów Męczenników, wśród nich dziekana wrzesińskiego ks. Jana Szlachty. Obchody rozpoczną się w szkole przy ul. Wojska Polskiego o godz. 9.30, następnie Msza św. w Kościele św. Jadwigi o godz. 11.30 i o godz. 13.00 na cmentarzu farnym poświęcenie tablicy. Uroczystość połączona
jest także z promocją książki o Męczennikach oraz filmu o niemieckich obozach koncentracyjnych.