Ogłoszenia XXXI Niedziela zwykła – poświęcenia kościoła własnego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA
30 PAŹDZIERNIKA 2022 R.

1. Dzisiaj przed kościołem Radni Parafialni i Państwo Sołtysi zbierać będą ofiary przeznaczone na przygotowanie parafii na przyjęcie obrazu M. Bożej Częstochowskiej. Za zrozumienie i złożone ofiary na ten cel serdecznie dziękuję. Na stoisku przed kościołem będzie można nabyć chorągiewki do ubioru domu w cenie 6 zł. Spotkanie Rady Duszpasterskiej i Państwa Sołtysów 3 listopada o godz.18.45 na plebanii.
2. Jutro w naszej parafii odbędzie się tzw. N O C Ś W I Ę T Y C H o godz.19.00. Początek przy krzyżu na nowym cmentarzu, następnie w procesji udamy się na cmentarz przy kościele. Podczas procesji będą stacje, przy których przypomnimy sobie niektórych świętych. Wszystko zakończy się modlitwą w kościele i litanią do Wszystkich Świętych. Proszę o przyniesienie ze sobą zniczy. Noc Świętych to promocja nadziei oraz zadumy nad prawdziwym, radosnym i pełnym sensu życiem. Serdecznie zapraszam.
3. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msza św. o godz. 8.30 w kościele, następnie o godz.9.45 nabożeństwo za zmarłych na nowym cmentarzu. O godz.11.00 zostanie odprawiona Msza św. na
cmentarzu przy kościele i po mszy św. procesja żałobna ze stacjami za zmarłych. Nie będzie Mszy św. o godz. 15.00.
4. We wtorek 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 11.00, 16.00 i 18.00.
5. Serdecznie dziękuję członkom Żywego Różańca, młodzieży, ministrantom i dzieciom za prowadzenie modlitwy różańcowej oraz wszystkim uczestnikom nabożeństw różańcowych – Bóg zapłać.
6. Od Uroczystości Wszystkich Świętych przez cały listopad można uzyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.
7. W I czwartek miesiąca po Mszy św. modlitwa o powołania do służby Bożej.
8. W I piątek miesiąca okazja do sakramentu pojednania od godz. 15.00. Co pół godziny Komunia święta. W I sobotę o godz. 17.30 nabożeństwo Żywego Różańca z wymieniankami za zmarłych
9. Odwiedziny chorych w listopadzie, odbędą się podczas Misji św. tj. w piątek 18 listopada.

10. W tym tygodniu od środy do soboty włącznie, będziemy odmawiali różaniec za zmarłych o godz.17.30.
11. Można jeszcze składać wymienianki roczne i jednorazowe w zakrystii i biurze parafialnym. Roczne będą czytane od niedzieli 6 listopada.

13. Bóg zapłać za sprzątanie świątyni. Sprzątanie kościoła w piątek o godz.9.00.
14. Bardzo serdecznie dziękuję za dary na stół na plebanię.
15. W piątek od godz. 15.30 do 16.30 dyżur pracownika Administracji cmentarza.
W tym tygodniu zostaną rozprowadzone foldery dotyczące Misji św. i planu pobytu Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej parafii.